13570322491

مواد لازم:
تخم مرغ ٢ عدد
آرد: یک سوم پیمانه
شکر: یک سوم پیمانه
وانیل: نصف قاشق چایخوری
بکینگ پودر: یک چهارم قاشق چایخوری
آب جوش: یک چهارم استکان
خامه شیرین شده و فرم گرفته: به مقدار لازم
طرز تهیه:
سفیده و زرده تخم مرغ رو از هم جدا میکنیم و در ظرف جداگانه می ریزیم.سفیده را با نصف مقدار شکری که داشتیم با همزن برقی می زنیم تا کاملا سفید و سفت بشه.زرده ها رو با نیم دیگر شکر و وانیل با همزن برقی به هم می زنیم تا کاملا سفید بشه و حجمش دوبرابر بشه .بعد آب جوش رو همین طور که داریم زرده ها رو می زنیم بهش آضافه می کنیم و به هم زدن ادامه می دیم . سفیده ها رو که قبلا زده بودیم و سفت شده بود . به زرده اضافه می کنیم و خیلی آروم به حالت دورانی به هم می زنیم در حدی که با هم مخلوط بشن .
آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم و سه بار الک می کنیم .به آرومی به مواد اضافه می کنیم و باز هم دورانی و خیلی آروم مخلوط می کنیم مواد را تا آرد با مواد قبلی مخلوط بشه (زیاد به هم نزنین) قالب مستطیل با ابعاد تقریبا 35 * 20 را کاغذ روغنی می ندازیم و چرب می کنیم . جدول تبدیل اندازه های قالب های مختلف به سانتیمتر و اینچ و پیمانه و میلی لیتر . بعد مواد رو روش می ریزیم و صاف می کنیم . داخل فری که از قبل با حرارت 200 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت تقریبا 15 تا 20 دقیقه می ذاریم(بستگی به فرتون داره) .
تزیین کیک:

بعد از اینکه از فر خارج کردین و یه کمی که خنک شد کاغذ روغنی رو ازش جدا کنین و بذارین کیکتون کاملا خنک بشه . این کیک خیلی نازکی تقریبا به ضخامت رولت می شه . بعد از خنک شدن روش هر الگویی که خواستین بذارین و با چاقو دورش رو برش بدین . من به شکل قلب در آوردم. روی هر لایه از کیک، یه کمی شربت (آب و شکر یا آب کمپوت) با قلم مو بزنین.. بعد خامه فرم گرفته رو روش بریزین و صاف کنین . می تونین از مغز گردو و میوه هایی مثل موز و کمپوت آناناس هم استفاده کنین .لایه بعدی رو کمی خامه می زنین و روی این یکی قرار می دین.

یه کمی با دست فشار بدین که خوب بچسبه. لایه ها رو به همین شکل روی هم می ذاریم. کیک من چهارتا قلب بود . قبل از اینکه لایه آخری رو بذارم یه کمی از کیکهایی که موقع برش دادن کناره های الگوم مونده بود خرد کردم و با یه کمی خامه مخلوط کردم و قسمتای مرکز کیک گذاشتم . بعد لایه آخر رو روش گذاشتم. در این مرحله روی کیک و دیواره کیک رو با خامه فرم گرفته می پوشونیم...
یه لایه نازک می زنیم می ذاریم توی یخچال که خنک بشه. بعد درش می آریم یه لایه دیگه خامه روش می زنیم و کاملا صاف می کنیم . می تونین از پالت استفاده کنین برای صاف کردن ولی برای کیکایی که مستطیل یا دایره نیستن استفاده از روبان کاغذی خیلی بهتره. روبان رو روی خامه تون بکشین و خامه های اضافی که به روبان می چسبه رو پاک کنین. وقتی سطح خامه تون صاف شد کیک رو باز بذارین که خنک بشه.
برای کاور رنگی روی کیک: پودر ژله آماده رو با نصف مقدار آبی که همیشه لازمه برای ژله مخلوط کنین ( آب جوش) به روش بن ماری ژله رو کاملا توی آب حل کنین تا شفاف بشه.
بعد کنار بذارین تا کمی خنک و غلیظ بشه (مواظب باشین ژله نبنده) وقتی غلیظ شد تقریبا مثل سفیده تخم مرغ نیم بند که شد روی کیکتون بریزین تا از اطراف کیک شره کنه و بریزه .
بذارین داخل یخچال تا کاملا ژله سفت بشه . بعد می تونین به وسیله قیف با ماسوره ساده و کمی خامه روی کیکتون هرچی دوست دارین بنویسین . دستور تهیه و عکس : سحر

imagesCA4IUEHN

عکس دوم از بارون

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn