cake_la_frasier_1

دستور اختصاصی سفره خونه

مواد لازم :
50 گرم کره
140 گرم بیسکویت سبوس دار خرد شده

توت فرنگی شسته و خرد شده

کرم موسیلین Mousseline

مروارید یا منجوق نقره ای خوراکی

چند پر برگ نعنا یا هر برگ سبز دیگر

طرز تهیه :

کره آب کرده و خرده بیسکویت ها را با هم داخل غذاساز مخلوط کنید .کسانی که کره نمیخواهند استفاده کنند میتوانند مقدار 2 ق پودر ژله توت فرنگی را با کمتر 1/4 پیمانه آبجوش حل کرده و مقداری از آن را روی بیسکویت بریزند و مخلوط کنند تا انسجام بگیرد .

cake_la_frasier_0

داخل قالبی که از قبل کف نایلون نازک پهن کرده اید , پر کرده و فشار دهید تا ته قالب را پر کند . بعد توی یخچال بذارید تا یکساعت بماند و سفت شود .

cake_la_frasier_00

سپس از توت فرنگی هایی که دو نیم شده دور ظرف پر کنید و کرم موسلین را داخل و وسط میوه ها روی کف بیسکویتی قرار دهید

cake_la_frasier_000

و بعد روی کیک را با برش های نازک توت فرنگی به شکل گل , پر کنید .از دور بیرونی شروع کنید و توت فرنگی های را به تدریج به سمت مرکز دایره بچینید . دور داخلی باید توت فرنگی ها به سمت بالا چیده شود و سمت برش داده زیر قرار گیرد که خلل و فرج سطح توت فرنگی های بالا باشد و دیده شود .

cake_la_frasier_2

از برگ های سبز برای وسط کیک و از منجوق های نقره ای برای دور کیک کنید . مجددا داخل یخچال قرار بدین و کاملا خنک سرو کنید .

cake_la_frasier_3_copy_copy

موسیلین Mousseline : کرمی چرب تر از پاتیسیر است که با افزودن 250 گرم کره به ازادی هر 2 پیمانه شیر در داخل کرم پاتیسیر تهیه میشود . نیمی از کره بلافاصله پس از برداشتن از روی حرارت مخلوط میشود و نیمی دیگر را نیز نرم کرده و به مایه خنک آن اضافه میکنند . معمولا در تهیه کیک توت فرنگی La Frasier و کیک های با پایه اسفنجی یا دسرهایی با پایه کیک ژنواز بکار میرود . برای رنگی کردن و طعم دار کردن و منسجم کردن بیشتر موسلین , میتوان مقداری حدود 2 ق پودر ژله توت فرنگی را با کمتر از 1/4 پیمانه آبجوش حل کرده و مخلوط کرد .

کیک توت فرنگی فرازیه یا فغزیه Le fraisier

فهرست منوی پیشنهادی برای روز عشق و محبت یا سپندارمذگان

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn