valentine_bear03

دستور اختصاصی سفره خونه به مناسبت سپندار

مواد لازم :

کیک ساده 1 تخم مرغی یا کیک اسفنجی ساده 3 تخم مرغی در داخل قالب مستطیل صبحانه

مرنگ سفید یا مایه سفید پفک

پودر نارگیل رنده شده تازه یا خشک

روبان قرمز

شکلات ذوب کرده برای دهان و بینی

یک جفت چشم پلاستیکی آماده تزیینی

تزیینات دلخواه دیگر مانند قلب و کیک و ژله و شکلات سنگی و..... با الهام از ایده های :

سان رایز Sunrise دسر پاستیل و بستنی

کیک قلب مخملی قرمز شکلاتی با موشهای مزاحم !

کیک شکلاتی با تزیین هیزم و موش صحرایی موذی

طرز تهیه :

ابتدا یک عدد کیک یا دو عدد ( بستگی به بزرگی خرس دارد ) با دستور   کیک ساده , یا  کیک کم تخم مرغی  مثل یک  یا 2 یا 3 تخم مرغی تهیه کنید و اجازه دهید کاملا خنک شود .

valentine_bear00

سپس باید خرس را بصورت نشسته در داخل ظرف مناسب نصب و مونتاژ کرده و روکش کنیم .

valentine_1

ابتدا اندازه تنه و سپس اندازه های پاها و دست ها و شکل سر را از داخل کیک صبحانه مستطیل شکل بیرون میاوریم و برش زده و روی ظرف مورد نظر قرار میدهیم و با کمی مرنگ بعنوان چسب استفاده کرده و می چسبانیم !

valentine_bear0

البته از خامه فرم گرفته هم میتوان برای اینکار استفاده کرد ولی نگهداری کیک با خامه کمی سخت است . مرنگ به تدریج کمی خشک و سفت میشود و نگهداری کیک تا زمان سرو راحت تر خواهد بود . خامه انعطاف لازم را ندارد و به تدریج با خشک شدن ترک برمیدارد . برش سر خرس دقیقا به شکل آناتومی حیوان هم کمی زحمت دارد ولی با حوصله و دقت و علاقه کار شاقی نیست . فقط باید کمی حالت ذوزنقه در آید . مهمترین بخش کار نصب سر خرس روی تنه آن است که کمی مشکل بود و در واقع سر خرس روی تنه اش سنگینی میکرد ! باید تکیه گاه خوبی برای آن درست کرد و سنگینی آن را روی تنه انداخت ! در هر مرحله باید کمی صبر کرد تا کار خشک شود .

valentine_bear01

از دستور مرنگ در بالا یا از این دستور : مرنگ سفید یا مایه پفک یا مایه pavlova را برای روکش کردن خرس سفید تهیه کنید .  در صورت تمایل میتوانید از کمی پودر نسکافه یا رنگ مجاز خوراکی استفاده کرده و کیک را قهوه یای صورتی درست کنید . از همین رنگ و پودر برای رنگ کردن رنده نارگیل هم میتوان بهره گرفت . ولی خرس با رنگ سفید زیباتر خواهد بود .

valentine_bear02

پس از نصب کیک اعم از دست و پاها و سر خرس باید کاملا روی کیک را با مایه پاولوا یا مرنگ بپوشانیم . سپس با پاشیدن پودر نارگیل , کاملا روی کیک و زوایای آنرا بپوشانیم که مانند پولیش خرس های پشمالو به نظر آید !

valentine_bear04

از شکلات قهوه ای ذوب کرده داخل قیف بریزید و با کمک ماسوره جهت درست کردن بینی و دهان و از چشم های پلاستیکی آماده برای چشمان خرس استفاده کنید . چشم ها را به مرنگ آغشته کرده و روی قسمت مورد نظر قرار داده و کمی فشار دهید . سپس یک روبان قرمز که به صورت پاپیون بسته شده زیر گردن خرس نصب کنید . در انتها با انواع خوراکی های تزیینی دور دیس و ظرف را تزیین کنید .من از پاستیل خانگی و ژله و شکلات در قالب قلب تهیه کردم و با مقداری گل های قندی رز و بریده های کادویی رنگی و روسری قرمز تزیینی و .... کیک مخملی توت فرنگی با کرم توت فرنگی و شکلات های قرمز   تزیین کردم .

 

فهرست منوی پیشنهادی برای روز عشق و محبت یا سپندارمذگان

 

ایده استفاده از روسری های قدیمی در تزیین میز

کیک قلب مخملی قرمز شکلاتی با موشهای مزاحم !

سالاد کاسنی و کلم چینی با کامکوات و گوجه فرنگی های عشق

کیک توت فرنگی با بیسکویت و موسلین Le fraisier

سان رایز Sunrise دسر پاستیل و بستنی

کیک شکلاتی با تزیین هیزم و موش صحرایی موذی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn