cake_esfanji_7

دستور اختصاصی سفره خونه

جهت تبریک به مناسبت میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق علیه السلام

 

کیک اسفنجی سفره خونه : هر یکعدد تخم مرغ 25 گرم شکر و 25 گرم آرد
مواد لازم برای تهیه نان کیک اسفنجی :
تخم مرغ : 8 عدد
آرد قنادی : 200 گرم
شکر : 200 گرم
بیکینگ پودر : 1 قاشق چایخوری
وانیل : 2/1 ق چ

طرز تهیه کیک اسفنجی , روی ادامه مطلب کلیک کنید :

تخم مرغها از قبل خارج از یخچال باشند. ابتدا تخم مرغ ها را شکسته و زرده و سفیده آنها را جدا می کنیم. سفیده ی تخم مرغ ها را در همزن ریخته و با دور بالای همزن خوب میزنیم تا کف کند و بالا بیاید . سپس شکر و وانیل را کم کم اضافه میکنیم و خوب می زنیم تا سفیده فرم بگیرد.حالا دیگر نباید از ظرف بیرون بریزد . در آخر همه ی زرده ها را با همزن میزنیم و به مواد سفیده اضافه میکنیم و خوب هم می زنیم تا مواد کاملا مخلوط شود . همزن را خاموش کرده و مخلوط آرد و بیکینگ پودر را در 2 نوبت بر روی مواد الک میکنیم و به کمک لیسک یا دست با حرکت دورانی مخلوط می کنیم که در این مرحله باید سرعت عمل به خرج داد. مایه کیک راکه فوق العاده سبک است در قالب گرد 30 سانتی با ارتفاع بلند که کف آنرا کاغذ روغنی انداخته ایم و چرب نشده می ریزیم و به مدت 30 دقیقه در طبقه وسط فر از پیش گرم کرده ایم قرار میدهیم .دمای فر 180 درجه باشد .نکته : تهیه کیک اسفنجی در ماکرو فر توصیه نمیشود .

cake_esfanji_1_copy

کیک کاراملی با تزیین نیمرو :

یک پیمانه شربت ساده ( از شکر50 گرم ویک پیمانه آب برای شهد )

300 گرم خامه شیرین قنادی ( کرم شانتی )

دو ق غ غذاخوری پودر ژلاتین

چند عدد کمپوت زردآلو

یک چهارم پیمانه آب کمپوت

سس کارامل یا تافی نصف لیوان

موز خرد شده و مقداری گردو خرد شده

ماست خامه ای چند قاشق

خامه فرم گرفته دو لیوان

شکر چند قاشق غ

یک ق چ نسکافه برای تزیین روی نیمرو

طرز تهیه : کیک اسفنجی را پس از خنک شدن با کارد تیز از نیمه دو نصف کنید . اگر کج بریده شود مهم نیست چون زیر خامه مشخص نخواهد شد . البته با کمی تمرین به مرور مهارت پیدا خواهید کرد.

cake_esfanji_2

حالا روی بافت کیک و دو طرف آن با برش یا قلم موی آشپزی مخلوط شربت یا شهد ساده شکر بمالید وسط آن سس کارامل یا سس تافی بمالید . دستور تافی و کارامل به نفضیل در سفره خونه منوی کیک ها و شیرینی ها موجود است . نصف پیمانه کافیست . روی آن قطعات نازک خرد شده موز بچینید در صورت تمایل گردوی خیس کرده و خرد شده بریزید .

cake_esfanji_3

سپس نیمه دوم را روی آن قرار دهید و کمی فشار دهید . اکنون کرم شانتی یا خامه فرم گرفته را با همزن بزنید ومقداری را دور و روی کیک بمالید . روش تهیه خامه فرم گرفته در سفره خونه موجود است . کیک را رویه پایه گردان گذاشته و با پالت صاف روی خامه را صاف کنید . هر از گاهی پالت را داخل آبجوش کرده و با دستمال خشک کنید و با پالت داغ روی خامه را صاف کنید . چون روی کیک و دور آن تزیین خواهد شد نیازی نیست که خیلی حرفه ای صاف کنید .

cake_esfanji_4

مقداری خامه فرم گرفته را داخل کیسه خامه پاش بریزید و با قیف دور کیک را تزیین کنید و شکوفه بزنید و روی شکوفه در صورت تمایل مروارید یا منجوق خوراکی براق قرار دهید .

cake_esfanji_5

سپس پودر ژلاتین را با کمی شهد از همان کمپوت سرد مخلوط کنید تا حل شود . اکنون آنرا با 3 قاشق غ خامه فرم گرفته و 3 ق ماست خامه ای هم بزنید تا مخلوط شود . مانند سفیده تخم مرغ روی کیک بریزید .

cake_esfanji_6

زردآلو ها را از وسط نصف کرده و هسته را جدا و روی قسمت هایی از کیک که سفیده تخم مرغ درست کرده اید بچینید . روی آن مقدار نسکافه را پودر کرده و مانند فلفل سیاه بپاشید . اکنون کیک را در یخچال بگذارید تا خودش را کاملا بگیرد .

cake_esfanji_0

حدود 3 الی 4 ساعت دیگر آماده است .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn