1esce5

مواد لازم :

آرد 6 پیمانه

بادام شیرین 200 گرم

بادام تلخ یک قاشق غ ( با دو تا سه قطره اسانس بادام تلخ هم میتوان تهیه کرد )

آرد سیب زمینی 4 قاشق غ

زرده ی تخم مرغ 2 عدد

سفیده ی تخم مرغ  1 عدد

شکر رنگی

 

 

وانیل نصف ق چ

شکر 150 گرم

مارگارین یا کره  150 گرم

پرک بادام با پوست قهوه ای

طرز تهیه   :
بادام های شیرین را به مدت 10 دقیقه در فر داغ با حرارت 180 درجه سانتیگراد تفت دهید  . بعد از سرد شدن، پوست آن ها را گرفته و با آسیاب پودر کنید. بعد از آن با پودر شکر، آرد سیب زمینی ، وانیل، سفیده تخم مرغ ، آرد و مارگارین مخلوط کرده و به صورت یک خمیر نرمی در آورید  . سینی فر را چرب کرده و یا کاغذ مومی بیندازید .

1esce9

سپس به اندازه ی یک گردو از خمیر برداشته و بعد از گلوله کردن، با دست روی آن را فشار دهید تا به صورت شیرینی گردی در آید  . از خمیر چانه های کوچک تهیه کنید و با فاصله در سینی فر قرار داده و سپس مقداری پرک بادام روی آن بپاشید و با دست فشار دهید تا به خمیر بچسبند . از زرده ی تخم مرغ روی آن بمالید و سینی را داخل فر قرار داده و در حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه بپزید. روی شیرینی اصلا نباید تغییر رنگ داده و تیره شود . سپس از فر بیرون آورده و کمی که خنک شد از سینی فر جدا کرده و در ظرف در دار بچینید   و در یخچال قرار دهید . در جای سرد و مرطوب مدتی خواهد ماند . هوا بخورد خشک خواهد شد . دستور و دستور از مهنا  ( با 

1esce7

نکته : در صورت تمایل میتوانید پرک ها را به جای رندومی , مانند گل روی شیرینی بچینید .

1esce8

آیسینگ مرنگ ساده و سفید و یا رنگی را تهیه کرده و پس از پختن و خنک کردن مانند شکل بالا به دلخواه 5 پر و یا 3 پر , روی شیرینی ریخته و با پرک بادام و شکر رنگی و غیره تزیین کرده و اجازه میدهیم خشک شود .

نکته : برای آیسیتگ ساده یا رنگی   میتوانید با  مرنگ ساده و رنگی و مرنگ یا پفک یا pavlova و کرم آیسینگ شکلاتی  و کرم رویال شماره یک یا  کرم رویال شماره دو  و کرم رویال رنگی جهت تزیین کیک  یا رویال آیسینگ  یا شکلات ذوب شده  روی شیرینی ها بریزید یا یک طرف شیرینی را داخل شکلات مذاب فر برید .

1esce11

سپس از بادام پرک و پسته پودر یا خلال و همچنین از  شکر رنگی تزیینی و متنوع و ترافل های رنگی ریز و درشت و طرح دار روی آن بپاشید و تزیین کنید .

 

1 جینجر اسنپ یا قرابیه زنجبیلی Ginger Snap
2 قرابیه یا گرابیه بادام ( شیرینی تبریز ) با تصویر و فیلم
3 قرابیه قزوینی ( گرابیه )
4 قرابیه گردویی ( گرابیه )
5 قرابیه نارگیلی ( گرابیه )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn