DSC05770

مواد لازم :

یک پیمانه شکر قهوه ای

نصف پیمانه کره یا مارگارین بدون نمک

عناب یک و نیم پیمانه ( خیس کنید تا نرم شوند )

annaab_1

آب یک پیمانه

2 پیمانه آرد سبوس دار کامل

جوش شیرین یک ق چ

نمک نصف ق چ

کشمش بیدانه 1/3 پیمانه

گردو خرد شده 1/3 پیمانه

varia-007-400x300

طرز تهیه :

شکر و کره و عناب خرد شده و هسته گرفته و آب را بجوشانید تا آب آن جذب شود . سپس اجازه دهید تا خنک شود و کنار بگذارید . آرد و نمک و جوش شیرین را الک کرده و با هم و مخلوط کنید . مخلوط عناب سرد را با بلندر نرم کنید سپس با آرد مخلوط کنید تا یکدست شود . اگر تمایل دارید کشمش بیدانه و گردو خرد شده هم داخل آن بریزید . سپس روی سینی فر یک ورق کاغذ اشپزی قرار داده و آن را چرب کنید .

varia-040-400x300

فر را از قبل گرم کنید و روی 180 درجه تنظیم کنید . بعد با قاشق از مایه خمیر برداشته و به اندازه های مساوی با فاصله روی کاغذ چرب قرار دهید . سینی را داخل فر به مدت حدود 25 تا 30 دقیقه تا زمانی که بیسکویت ها بپزد و طلایی شود , قرار دهید . بعد از فر بیرون آورده از کاغذ جدا کنید و اجازه دهید خنک شود . این بیسکویت را در ظرف در بسته تا مدت دو هفته میتوان در یخچال قرار دهید .

نکته : میتوانید داخل قالب مافین چند عددی را چرب کرده و کاغذ کپسول قرار دهید و داخل آن تهیه کنید . میتوانید روی سینی فر چرب تمام مواد را به صورت بیسکویت برشی بریزید و بعدا برش بزنید .

annaab_15

 

نکته : میتوانید پس از برش مجددا مانند بیسکاتی داخل فر قرار دهید تا مدتی حدود 20 دقیقه بماند تا کاملا برشته شود .

انواع دستورات سفره خونه با عناب

عسل یا مارمالاد عناب

نوشیدنی خنک عناب

چای عناب و زنجبیل

خواص عناب

تارت موز و عناب

چای یا دمنوش عناب

تارت موز و عناب

نوشیدنی زنجبیلی خانگی سالم و مفید

نوشابه خانگی گازدار زنجبیلی

نوشیدنی انبه زنجبیلی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn