annaab_15

 

بسکاتی رژیمی بدون روغن و کره ( باز گشت به سنت و طبیعت ) 


بیسکاتی عناب و گردو  biscotti Jujube  با دستور اختصاصی سفره خونه با عناب   

 

ایده ای مناسب برای شب یلدا

 

 

مواد لازم :

3 ق غ شکر قهوه ای یا معمولی

ملاس یا شیره انگور 3 ق غ

زنجبیل تازه رنده شده یک ق غ

عناب خیس کرده و خرد شده یک پیمانه

گردو خرد شده 150 تا 200  گرم

annaab_1

نصف ق غ ادویه جات مخصوص سفره خونه برای کیک : پودر دارچین و جوزهندی و میخک , گل سرخ , هل , پودر زنجبیل

یک پیمانه شیر

کشمش بیدانه پلویی 3 ق غ پر

یکعدد تخم مرغ

پودر جوانه گندم و جو نصف پیمانه

آرد سفید نصف پیمانه

یک ق چ بکینگ پودر

گردو خرد شده یک سوم پیمانه

پسته خرد شده 5 ق غ

نمک 1/8  ق چ

طرز تهیه : طبق دستور کیک ادویه با عناب jujube ( بدون روغن و کره ) از دو شب قبل عتاب را شسته و خیس کنید و سپس آبکش کرده و هسته آنرا گرفته و خرد کنید .

annaab_2

در کاسه ای بزرگ شکر قهوه ای و شیره انگور و زنجبیل را مخلوط کنید .عناب خرد شده را بیافزایید . سپس آردها و بکینگ پودر الک شده و عناب خرد شده و ادویه کیک وکشمش و گردو و پسته خرد شده و نمک را اضافه کنید . سپس آردها و بکینگ پودر الک شده و عناب خرد شده و ادویه کیک وکشمش و گردو و پسته خرد شده و نمک را اضافه کنید . و با آرد مخلوط کنید ابتدا نصف پیمانه شیر و تخم مرغ را اضافه کرده مخلوط کنید و سپس باقی شیر را بریزید و مجددا مخلوط کنید . سپس قالب را با کمی کره یا روغن چرب کرده و کمی آرد و پودر جوانه گندم و جو بپاشید یا از کاغذهای مخصوص استفاده کنید .فر را از قبل روشن کنید تا داغ شود . مایه کیک را داخل قالب ریخنه و در فر داغ قرار دهید و مدت 30 الی 35 دقیقه با حرارت 180 درجه سانتیگراد بپزید .سپس با یک سیخ چوبی امتحان کنید اگر پخته بود نباید به سیخ چیزی بچسبد . از فر بیرون آورده و به مدت 10 دقیقه بگذارید تا خنک شود و سپس از داخل کاغد بیرون آورده و مدتی نیز روی شبکه فلزی فر قرار دهید تاکاملا خنک شود .

annaab_12

این کیک فوق العاده معطر و خوشمزه و ترد است و در یخچال به مدت یکهفته قابل نگهداری است . اکنون کیک را به قطعات بلند با ضخامتی متوسط و هم اندازه برش بزنید و سپس به مدت 15 الی 20 دقیقه در فر از پیش گرم شده با حرارت 180 درجه بپزید تا خشک و برشته شوند. میتوانید با سس شکلات سرو کنید .

عسل یا مارمالاد عناب

نوشیدنی خنک عناب

چای عناب و زنجبیل

خواص عناب

تارت موز و عناب

چای یا دمنوش عناب

تارت موز و عناب

نوشیدنی زنجبیلی خانگی سالم و مفید

نوشابه خانگی گازدار زنجبیلی

نوشیدنی انبه زنجبیلی

نکته : به شیرینی یا کیکی که دوبار در فر پخته میشود و حالت برشته و ترد پیدا میکند به اینالیایی بیسکاتی گفته میشود .منشا این نوع شیرینی به شهری با نام Prato در ایتالیا برمیگردد .
نوع سنتی آن معمولا با بادام تهیه میشده و به دلیل ماندگاری بسیار زیاد , خوراکی مناسب مسافرین و سربازان بوده است . این شیرینی بدون یخچال تا دوماه قابل نگهداری است به شرطی که در جای خشک و خنک و غیرمرطوب نگهداری شود . این نوع شیرینی یکبار مانند کیک پخته میشود و سپس برش زده و مجددا در فر حرارت میبیند تا ترد و برشته شود . این نوع شیرینی مانند نانهای سوخاری معمولا داخل قهوه یا سس و گاناش قهوه و کاکائو خیس کرده و یا غوطه ور شده و خورده میشود . اگر مزه ادویه در کیک براش ما ناخوشایند است میتوانید ادویه را حذف کنید . حتی میتوانید بیسکایت غیر شیرین تهیه کنید و شکر و ملاس را نیز از دستور حذف کنید .

بیسکاتی شکلاتی


کاپوچینو بیسکاتی


 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn