1783981

مواد لازم :
آرد سفید قنادی: حدود 200 گرم
ماست پر چرب: 100 گرم
کره ذوب شده: 100 گرم
زرده تخم مرغ: 2 عدد
پودر هل: 2 ق مربا خوری
بیکینگ پودر: 1 ق مربا خوری
مواد میانی:
گردو ریز خرد شده: 150 گرم
پودر شکر: 100 گرم
پودر هل: 2 ق مربا خوری
مخلوط پودر گردو
پودر شکر و هل: به مقدار لازم برای غلطاندن.
طرز تهیه :

 

این خمیر همان خمیر مخصوص قطاب است . زرده تخم مرغ و ماست و پودر هل را به کمک همزن دستی خوب هم می زنیم و سپس بیکینگ پودر و کره ذوب شده را اضاف می کنیم و خوب مخلوط می کنیم. آرد را کم کم اضاف می کنیم تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید( بسته به نوع آرد کمتر یا بیشتر). خمیر را در کیسه فریزر قرار داده و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار می دهیم.
اکنون خمير را به صورت لواش نازک باز کرده ، دور ني مخصوص ( یا وردنه های نازک مخصوص خمیر باقلوا و شیرینی های سنتی ) پيچيده به طوري که دو سر باز آن روي هم قرار گيرد. خمير را فشار دهيد تا به هم بچسبد . سپس به اندازه يک بند انگشت خميرها را روي ني طوري برش دهيد که دورتادور آن برش بخورد.

DSCF3678

سپس روغن فراوان ( سرخ کردنی ) را داغ کنيد. ني ها را داخل روغن انداخته تا خمير دور آن سرخ شده از ني جدا شود . خمير را زيرو رو کنيد تا کاملاً طلايي رنگ شوند  سپس در صافي ريخته تا روغن اضافه آن کشيده شود. میتوانید روی حوله کاغذی نیز قرار دهید . حال از پودر بادام مخلوط شده با پودر قند ويا پودر پسته براي پرکردن داخل آنها استفاده کنيد. و روي ساق عروس ها را پودر قند بپاشيد و يا درصورت تمايل دو سر آن را با شربت ( شهد یا شربت بار برای کیک ها و تهیه شیرینی ها ) چسبنده کنيد و داخل پودر پسته بزنيد.

دستور خمیر قطاب از سامان و دستور تهیه شیرینی ساق عروس از گلریز کاوه و عکس اول از سایت راسخون

شیرینی سنتی قطاب

1 فهرست مطالب سفره خونه در مورد سبزه و تخم مرغ و سفره هفت سین
2 فهرست شیرینی های خشک مناسب عید نوروز
3 فهرست غذاهای مناسب چهارشنبه سوری
4 فهرست دسرهای مناسب چهارشنبه سوری

 

نکات شیرینی پزی و قنادی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn