chocolatet1

 

مواد لازم :

یکپیمانه آرد معمولی و یا سبوسدار

1/3 پیمانه پودر کاکائو

1/4 ق چ نمک

8 ق  غ کره یا مارگارین بی نمک

2/3 پیمانه شکر یا پودر قند معمولی

یک عدد تخم مرغ ( سفیده از زرده جدا شود )

یکعدد سفیده تخم مرغ

2 ق غ شیر

پودر وانیل شکری یک ق چ

گردو یا فندق خرد شده نصف پیمانه یا کمی بیشتر

خامه 3 ق غ

سس تافی شیری یا

تافی خامه ای  یا

سس کارامل و گل های کاراملی

طرز تهیه :

 

 

آرد و نمک و کاکائو را باهم الک کرده و مخلوط کنید و شکر وکره را باهم مخلوط کرده و با همزن بزنید تا کرمی شود و سپس زرده و شیر و وانیل را اضافه کرده و اکنون با دور آهسته مایه را با مخلوط آرد و نمک و کاکائو مخلوط کرده و به تدریج اضافه کرده و بزنید تا یکدست شوند .اکنون خمیر را که یکدست شده داخل کیسه در یخچال قرار دهید تا یکساعت بماند . روی 170 درجه فر را روشن و تنظیم کنید .

chocolatet2

کاغذ شیرینی را روی سینی گذاشته و کمی چرب کنید و سفیده ها را در ظرفی بزنید تا پف کند و سفید رنگش شود . اکنون از خمیر شیرینی قلقلی تهیه و داخل سفیده زده شده فرو کنید و بعد مانند شکل روی کاغذ قرار داده و با پشت قاشق پیمانه داخل و وسط آن فشار وارد کنید تا گود شود . 

chocolatet3

اگر دوست دارید میتواند از مغزها هم روی آن قرار دهید . سپس به مدت 12 دقیقه داخل فر بپزید . زمانیک که پخته باشند شیرینی ها راحت از روی کاغذ برداشته میشوند و نخواهند چسبید . اکنون اجازه دهید روی شبکه فلزی خنک شوند . بعد مقداری از تافی یا کارامل داخل گودی بریزید .اجازه دهید تا تافی یا کارامل سفت شود . این شیرینی را داخل ظرف میتوان در یخچال نگهداری کرد و قبل از استفاده مدتی در دما معمولی قرار داد . به جای کارامل یا تافی میتوان از کره فندق یا شکلات نوتلا هم بهره گرفت .

ترجمه دستور و عکسها از نت .

روش ذوب کردن شکر و تهیه کارامل

فهرست شیرینی های خشک مناسب عید نوروز

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn