P3200139
مواد لازم برای خمیر باقلوا :
زرده تخم مرغ  ۲ عدد
روغن جامد آب کرده ۱۰۰ گرم
ماست  ۱۰۰گرم
آرد به میزان لازم
روغن یا کره ذوب شده ۱/۲ پیمانه برای روی باقلوا
شربت روی باقلوا:
شکر ۲۵۰ گرم
آب  ۱ لیوان سر خالی گلاب ۱/۲ استکان
مواد میانی باقلوا:
بادام (پوست گرفته) یا پسته پودر شده ۲۰۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
جوز یا هل  ۱ ق غذاخوری
طرز تهیه:

این باقلوا دورنگ است و شما میتوانید مواد را قسمت کرده و برای دو قسمت بعدی از نارگیل و زعفران دم کرذه استفاده کنید تا باقلوایی با چند رنگ و چند مزه داشته باشید .

 

ماست و تخم مرغ را ۲ ساعت قبل از یخچال در آورید که آرام به دمای آشپزخانه برسد. ماست ترش خمیر را ترش میکند استفاده نکنید. اگر ماست خیلی سرد باشه خمیر دونه دونه میشه.
زرده ها را با روغن جامد آب کرده که سرد شده با قاشق مخلوط میکنیم. سپس ماست را به آن اضافه میکنیم و آرد را به تدریج تا خمیر شده و به دست نچسبد . نباید زیاد هم سفت و بدون کش شود. خمیر نه زیاد شل و نه زیاد سفت.
در تابستان اگر خمیر به روغن افتاد خوبه کمی آرد لازم داره. خمیر را خوب مالش دهید و در کیسه نایلن ۱ ۲ ساعت بماند استراحت کند.تو همون آشپزخونه خوبه.
روی میز کار نایلن انداخته و آرد پاشیده گلولهای از خمیر برداشت و با وردنه باز میکنیم .اضافههای دور خمیر را میگیریم .جعبه باقلوا را چرب میکنیم و خمیر را با کمک نایلن برداشته و توی جعبه میندازیم. بعد روی خمیر را با برس کره میمالیم دوباره یه لای خمیر میندازیم و روی آن مخلوط بادام و هل و پودر قند میریزیم و با کف دست کاملا فشار میدهیم. کمی گلاب روی آن میپاشیم بعد دوباره یک لایه لواش میندازیم با کره چرب میکنیم و دوباره یک لایه دیگر. بعد یک چاقوی تیز را در روغن زده و برش میزنیم مربع یا لوزی . با احتیاط چاقو را عقب جلو میبریم تا خمیر خراب نشود .
بعد با برس روی آن کره ذوب شده میمالیم . و در فر ۱۵۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه طبقه پایین قرار میدهیم بعد از این مدت از فر در آورده دوباره کره روی آن میدهیم. از دفعه قبلی کمی بیشتر . بعد دوباره در فر طبقه بالا قرار میدهیم تا طلایی شود . یا از اول با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه در فر میگذاریم.
وقتی از فر در آوردیم کمی که از داغی افتاد شربت خنک روی آن میدهیم هر ۳ تا لوزی ۱ قاشق شربت میبره. دقت کنید شربت زیاد بدهیم وا میره. بعد روی آن را با پودر پسته یا خلال پسته برای هر لوزی تزیین میکنیم. من یه لایه یعنی ۱۰۰ گرم پودر پسته و لایه دوم ۱۰۰ گرم پودر بادام استفاده کردم بینش هم یک لایه خمیر گذاشتم. دستور و عکس : سمیه از آلمان

باقلوای آب نبات چوبی

باقلوا ترکی ( حلقه ای چین خورده ) از آموزشگاه آشپزخانه ملل

انواع باقلوا در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn