13097581532

مواد لازم  :
به جای خمیر میتوان از خمیر یوفکای ترکی آماده فریز شده استفاده کرد .
شربت روی باقلوا:
شکر ۲۵۰ گرم
آب  ۱ لیوان سر خالی
گلاب ۱/۲ استکان
مواد میانی باقلوا:
بادام (پوست گرفته) یا پسته پودر شده ۲۰۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
جوز یا هل  ۱ ق غذاخوری

مواد رویه : کنجد بوداده

طرز تهیه: جعبه یا قالب باقلوا را چرب میکنیم و خمیر را توی جعبه میندازیم. بعد روی خمیر را با برس کره میمالیم دوباره یه لای خمیر میندازیم و روی آن مخلوط بادام و هل و پودر قند میریزیم و با کف دست کاملا فشار میدهیم .اضافه های دور خمیر را میگیریم . کمی گلاب روی آن میپاشیم بعد دوباره یک لایه لواش میندازیم با کره چرب میکنیم و دوباره یک لایه دیگر.
بعد یک چاقوی تیز را در روغن زده و برش مربع یا لوزی میزنیم با احتیاط چاقو را عقب جلو میبریم تا خمیر خراب نشود . با برس روی آن کره ذوب شده میمالیم  و در فر ۱۵۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه طبقه پایین قرار میدهیم بعد از این مدت از فر در آورده دوباره کره روی آن میدهیم. از دفعه قبلی کمی بیشتر . بعد دوباره در فر طبقه بالا قرار میدهیم تا طلایی شود .

13097581531
یا از اول با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه در فر میگذاریم. وقتی از فر در آوردیم کمی که از داغی افتاد شربت خنک روی آن میدهیم هر ۳ تا لوزی ۱ قاشق شربت میبره.
دقت کنید شربت زیاد بدهیم وا میره. بعد روی آن را با پندجد بوداده و یا اگر تمایل داشتید با پودر نارگیل و بادام یا خلال پسته برای هر لوزی تزیین میکنیم .

دستور از سمیه و تهیه و عکس : نگین

انواع باقلوا در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn