zanjebili1

مواد لازم  :

آرد سفید یا آرد گندم نیم کیلو

روغن جامد نصف میران آرد

پودر نرم قند 200 گرم

تخم مرغ  90 گرم یا ۳عدد

1 عدد سفیده تخم مرغ

1 عدد زرده تخم مرغ

پودر زنجبیل  3 قاشق  چ

مغز تخمه افتابگردان چند ق غ

کنجد خام مقدار کمی

زعفران دم کرده

طرز تهیه 

روغن و شکر و سپس تخم مرغ ها و سفیده را با همزن بزنید تا سفید و یکدست شود .  سپس به تدریج آرد را اضافه کرده و ورز میدهیم تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود . اکنون پودر زنجبیل را اضافه کرده و ورز میدهیم تا مخلوط شود . خمیر بعد روی تخته آردپاشی شده پهن  میکنیم . با قالبهای ریز و متوسط قالب میزنیم  و روی سینی چرب یا روی کاغذ مخصوص شیرینی قرار میدهیم .

shekari_2

زرده تخم مرغ را با چنگال میزنیم و با زعفران دم کرده مخلوط میکنیم و روی شیرینی ها را با مقداری زعفران دم کرده میمالیم  بعد روی انرا کنجد یا مغز تخمه افتابگردان و یا کمی سیاهدانه و ... میپاشیم .فر را از قبل روشن کرده و گرم میکنیم و بعد سینی را در فر با دمای170   درجه سانتیگراد به مدت  20- تا 25 قرار میدهیم .

shekari_1

وقتی شیرینی ها پخته شود به راحتی از روی کاغذ جدا میشود . ولی خیلی نپزید که تیره و خشک و سفت نشوند  . اکنون از فر خارج کرده و اجازه دهید تا شیرینی ها خنک شوند . آنها را از کاغذ جدا کرده ودر ظرف در دار قرار داده و در یخچال نگهداری کنید .

من قالب بیضی نداشتم از یک قالب گرد که فشار دادم و بیضی شد ! استفاده کردم !! وقتی  شیرینی ها را روی سینی گذاشتم دوره های آنها را کمی با دست صاف کردم !
فهرست شیرینی های خشک مناسب عید نوروز

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn