pofaki2_copy

مواد لازم :

سفيده تخم مرغ :  4عدد
شکر: 200 تا 240 گرم
وانيل شکری : یک ق چ  یا

پودر هل ساییده یک ق چ
کرم تارتار : نصف قاشق چايخوري یا

آب لیموترش نصف ق چ

پودر مغز پسته

1 علت صاف و پخ شدن شیرینی های خشک
2 علت وا رفتن و ترک خوردن شیرینی های خشک

طرز تهیه :

 

سفيده های تخم مرغ را با همزن برقي با سرعت تند بهم بزنید و مقدار یک نوک ق چ نمک باعث میشود زودتر کف کند و سفید شود . در ضمن زدن سفیده ها , کم کم شکر را  نیز اضافه کنید و هم بزنید . تا جاییکه سفیده یا مرنگ  کاملا سفت و سفيد شود، بطوري که اگر ظرف را برگردانيد و دمر کنید از ظرف نريزد. اکنون پودر وانیل شکری و کرم تارتار یا آبليمو  را اضافه کنید . فر را روشن کرده و روی 100 درجه سانتیگراد تنشیم کنید . این مایه را که نسبتا سفت است داخل قيف بریزید و با ماسوره دلخواه خود روي کاغذ روغني که روی سینی فر قرار داده اید , با فاصله بزنيد و سپس روی آن مقداری پودر پسته بپاشید . سپس داخل فر در پنجره وسط قرار داده به مدت 45 دقيقه بپزید .

نکته : اندازه شیرینی به دلخواه شماست و هرچه ریزتر و ظریفتر باشد زیباتر است . حرارت فر نباید زیاد باشد . اگر فر شما تنظیم نمیشود بهتر از در فر را نیمه باز بگذارید . این شیرینی ماندگاری خوبی دارد میتوانید پس از پخت کاملا خنک کنید و سپس در ظرف در دار در جای خنک قرار دهید .

فهرست شیرینی های خشک مناسب عید نوروز

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn