مواد لازم :
آرد زرد ذرت 2/3 پیمانه
بکینگ پودر نصف ق چ
شکر یک ق چ
نمک 1/ 4 ق چ
دو عدد تخم مرغ درشت
نصف پیمانه شیر
4 ورق بیکن مرغ یا کالباس
1/4 پیمانه فلفل دلمه قرمز خرد شده
پیاز خرد شده نصف یک عدد
پنیر گودا یا چدار رنده شده نصف پیمانه
در مورد بیماری سلیاک و مواد غذایی بدون گلوتن
عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "

طرز تهیه این نان تخم مرغی بسیار اسان است . میتوان از پیاز و فلفل دلمه ای هم در تهیه آن بهره گرفت . فر را روی 180 درجه تنظیم و گرم کنین .بیکن با کالباس را کمی تفت بدین تا برشته بشه . بعد ریز خرد کنین . آرد ذرت و بکینگ پودر و شکرو نمک را در ظرف گودی مخلوط کنین . تخم مرغ ها را در ظرفی جدا هم بزنین . باقی مواد را به تخم مرغ اضافه کنین ولی نیمی از پنیر را نگهدارین . میان مواد خشک دستور یک حفره درست کرده و مواد تر و مایه تخم مرغی را داخلش بریزین و کم کم با هم مخلوط کنین . تا به خورد هم برن . حالا خمیر رو داخل قالب نچسب و گرد و از قبل چرب شده , بریزین . حدود 18 تا 20 دقیقه بذارین تا بپزه . سپس از داخل قالب بیرون اورده و تا داغ هستش باقی پنیر رنده شده را رویش بریزین تا ذوب شود . این نان را میتوان با انواع غذاها میل کرد .

نکات :
این دستور تهیه یک نوع نان ذرت برای مبتلایان به بیماری سلیاک است . بیماری سلیاک در تالار گفتمان کاملا شرح داده شده که نوعی حساسیت به گلوتن داخل آرد میباشد . ** توجه : این بکینگ پودر باید مخصوص و بدون گلوتن باشد . مطالب پست قبل را مطالعه کنین .منظور از آرد زرد همان آرد بلغور ذرت است که زرد رنگ میباشد .

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn