مواد لازم :
نصف پیمانه بادام با پوست
یک و نیم پیمانه ارد برنج قهوه ای
4 ق چ بکینگ پودر مخصوص بدون گلوتن
نمک 1/4 ق چ
خشخاش 3 ق چ
نصف پیمانه ماست ساده بدون چربی
نصف پیمانه آب
یک عدد تخ مرغ کامل درشت
یکعدد سفیده تخم مرغ درشت
2 ق غ روغن مایع
در مورد بیماری سلیاک و مواد غذایی بدون گلوتن
عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "
طرز تهیه : فر را با دما 180 درجه تنظیم و گرم کنین . یک قالب مستطیل 8 در 4 اینچ را چرب کنین . هر اینچ برابر 2.54 سانتی متر است . یعنی قالب ما باید حدودا : 10 در 20 سانتیمتری باشه .بادام ها و نیمی از آرد برنج را باهم در داخل غذا ساز بریزین تا کاملا آسیاب شوند . آرد برنج از چسبیدن بادام چرب بهم دیگه جلوگیری میکنه .حالا باقی آرد برنج را اضافه کرده و نمک و بکینگ پودر را بریزین و 2 ق از خشخاش را اضافه کنین و مخلوط کنین . سپس ماست و اب و تخم مرغ ها و روغن را در ظرفی ریخته و مخلوط کنین . سپس این مایه ماستی را به آرد اضافه کنین و مخلوط کنین . حال خمیر را به قالب انتقال داده و خشخاش را رویش بپاشین . حدود 55 دقیقه در فر بپزین . وقتی با سیخ تست کردین و مغز نان پخته بود بیرون روی شبکه فلزی بذارین تا خنک بشه . برای برش دادن نان بهتره روز بعد یا حداقل چندین ساعت بعد اقدام کنین که نان خرد نشه .حدود 18 برش نان میشه با این خمیر تهیه کرد .

نکات :
*این نان برای بیماران سلیاک که نوعی حساسیت شدید به گلوتن آرد هاست تهیه میشود . این نان برای مصرف صبحانه هم هست .ارزش غذایی هر برش نان برنج با بادام : 90 کالری . ** توجه : برای این گروه بیماران از بکینگ پودر مخصوص بدون گلوتن باید مصرف شود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn