c5ttygr5

عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "

طرز تهیة شیرینی ذرت:
آرد ذرت به میزان ۱۱۰ گرم

شکر ۱۰۰ گرم به صورت پودر شده

تخم مرغ ۳ عدد

پودر وانیل به میزان کم( یا رنده پوست لیموترش )

طرز تهیه :

سفیده و زرده را از هم جداکنید .  سفیده تخم مرغ را با نصفی از مقدار شکر خوب هم می‏زنیم. بعد زردة تخم مرغ را با نصف شکر خوب هم می‏زنیم. سپس هر دو را با وانیل یا پوست لیموترش پودر شده یا رنده شده ( بجای وانیل ) کاملاً با هم مخلوط می‏کنیم و کم‏ کم آرد ذرت را به آن اضافه کرده و باز مخلوط می‏کنیم. آنگاه قالب چرب شده و حاوی مخلوط حاصل را در طبقة وسط فر با درجة حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۲۰ دقیقه قرار می‏دهیم. پس از این مدت شیرینی ذرت به دست آمده آماده مصرف می‏باشد.  دستور از اینترنت 

نکته از عدم وجود غلات ممنوعه در تمام مواد بالا مطمئن شوید .

 

گلوتن،ماده ای است که در گندم و برخی غلات وجود دارد. بنابراین در انواع نان، کیک، ماکارونی، نان بستنی و نوشیدنی ماء الشعیر وجود دارد.
* استفاده از چربی ها در این بیماران باید تا اندازه ای محدود شود؛ چون بیماران مبتلا به سلیاک دچار سوء جذب چربی می باشند، بهتر است در این مورد برای تامین انرژی از شیرهای کم چرب  در دفعات زیاد با حجم کم استفاده شود.
* استفاده از مواد پروتئینی  و تخم مرغ  برای تکمیل کالری و مهیا نمودن پروتئین جهت رشد و نگهداری بدن افزایش یابد.
* استفاده از مکمل های ویتامین  و مواد معدنی و نیز تصحیح سطح  آب  و الکترولیت های بدن الزامی است. چون در مراحل بحرانی سلیاک، به دنبال اسهال های شدید، حالت دهیدراتاسیون(کم آبی) و کاهش سطح الکترولیت ها در بدن رخ می دهد.
* اساسی ترین گام در تغذیه این بیماران، حذف گلوتن از رژیم غذایی است. چنانچه بیمار سلیاکی با حذف گلوتن معالجه نشود، به علت از دست دادن نیروی جسمانی و کاهش مقاومت بدن به دنبال ابتلا به بیماری های عفونی و میکروبی، از دست خواهد رفت.

 

در مورد بیماری سلیاک و مواد غذایی بدون گلوتن 

تولید کنندگان نان بدون گلوتن در ایران

عرضه و فروش کیک و دسر و شیرینی و نان های بدون گلوتن

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn