ct5ryrg

عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "
مواد لازم :

شیر گرم ۲۰۰ سی‏ سی

تخم مرغ ۱ عدد

آرد برنج ۳۷۵ گرم

بلغور ذرت ۷۵ گرم
شکر یا پودر قند ۱ قاشق مرباخوری

نمک ۱ قاشق مرباخوری

پودر خمیر ترش از نوع ریز ۷ گرم (۱ قاشق سوپخوری)

کره نرم شده ۴۰ گرم (۳ قاشق سوپخوری)

زرده تخم مرغ و کنجد در صورت تمایل جهت تزئین روی کیک.

نکته از عدم وجود غلات ممنوعه در تمام مواد بالا مطمئن شوید .

طرز تهیه :
آرد برنج و بلغور ذرت را با پودر قند یا شکر و نمک خوب مخلوط می‏کنیم. کم‏ کم کره نرم شده را به آن اضافه می‏کنیم و ضمن اضافه کردن آنرا خوب هم می‏زنیم (مخلوط الف) از طرف دیگر تخم مرغ را داخل بقیه آب گرم باقیمانده ریخته و کاملاً هم زده و مخلوط می‏کنیم (مخلوط ب). مخلوط تخم مرغ و آب گرم (مخلوط ب) را به مخلوط تهیه شده قبلی (مخلوط الف) اضافه می‏کنیم و به خوبی هم می زنیم. بعد کم کم آرد برنج را به آن اضافه نموده و ضمن اضافه کردن با هم‏زدن آنرا با خمیر تهیه شده مخلوط می‏کنیم و پس از مخلوط شدن کامل آنها شیر را نیز به تدریج به آن اضافه نموده و با قاشق به خوبی هم می‏زنیم تا خمیر مورد نظر حاصل شود. کمی آرد برنج را روی قالب شیرینی بزرگی ریخته و سطح آنرا صاف می‏کنیم و سپس خمیر به دست آمده را روی قالب شیرینی پخش می‏کنیم و قالب شیرینی را در فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار می‏دهیم تا روی نان طلایی شود. پس از طلایی شدن روی نان آن را از فر بیرون آورده و استفاده می‏کنیم.
در صورت تمایل به تزئین نان مورد نظر، قبل از قرار دادن خمیر در فر روی سطح آنرا کمی با زرده تخم مرغ و کنجد، بصورت یک لایه نازک تزئین می‏کنیم سپس در فر با همان درجة حرارت و زمان قرار می‏دهیم.

نکته : باید توجه داشته باشید که بلغور ذرت زرد رنگ است که از آن باید در تهیة این نوع نان استفاده شود  . زیرا در بازار آرد ذرت نیز وجود دارد که به رنگ سفید می‏باشد و برخی از فروشندگان به آن نیز بلغور ذرت می‏گویند و آنرا به جای بلغور ذرت می‏فروشند.  ( دستور از اینترنت )

در مورد بیماری سلیاک و مواد غذایی بدون گلوتن

شیرینی ذرت بدون گلوتن برای مبتلایان به بیماری سلیاک

نان ذرت با بیکن و پنیر ( بدون گلوتن )

 

گلوتن،ماده ای است که در گندم و برخی غلات وجود دارد. بنابراین در انواع نان، کیک، ماکارونی، نان بستنی و نوشیدنی ماء الشعیر وجود دارد.
* استفاده از چربی ها در این بیماران باید تا اندازه ای محدود شود؛ چون بیماران مبتلا به سلیاک دچار سوء جذب چربی می باشند، بهتر است در این مورد برای تامین انرژی از شیرهای کم چرب  در دفعات زیاد با حجم کم استفاده شود.
* استفاده از مواد پروتئینی  و تخم مرغ  برای تکمیل کالری و مهیا نمودن پروتئین جهت رشد و نگهداری بدن افزایش یابد.
* استفاده از مکمل های ویتامین  و مواد معدنی و نیز تصحیح سطح  آب  و الکترولیت های بدن الزامی است. چون در مراحل بحرانی سلیاک، به دنبال اسهال های شدید، حالت دهیدراتاسیون(کم آبی) و کاهش سطح الکترولیت ها در بدن رخ می دهد.
* اساسی ترین گام در تغذیه این بیماران، حذف گلوتن از رژیم غذایی است. چنانچه بیمار سلیاکی با حذف گلوتن معالجه نشود، به علت از دست دادن نیروی جسمانی و کاهش مقاومت بدن به دنبال ابتلا به بیماری های عفونی و میکروبی، از دست خواهد رفت.

 

فقط محض اضافه شدن اطلاعات :

نشاسته ذرت

جایگزینی آرد و نشاسته و ...

برخی از جایگزین های مواد در قنادی و آشپزی2

 تولید کنندگان نان بدون گلوتن در ایران

عرضه و فروش کیک و دسر و شیرینی و نان های بدون گلوتن

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn