hamburger

مواد لازم :
گوشت دوبار چرخ شده 250گرم
ارد ذرت 70 گرم
تخم مرغ 1 عدد
جعفری تازه خرد شده 1 قاشق غذا خوری
جوزهندی رنده شده 1/3 قاشق چایی خوری
نمک وفلفل به میزان لازم

طرز تهیه: تمامی مواد را مخلوط  کرده و بادست خوب ورز دهید ارد ذرت را کم کم به مواد اضافه کنید و خوب ورز دهید از مواد کمی برداشته به شکل دایره در اورده ودر روغن سرخ کنید .

دستور از خانم احد پور و گردآوری سعیده شفیعی از وبلاگ نان و شیرینی سلیاک

عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "

گلوتن،ماده ای است که در گندم و برخی غلات وجود دارد. بنابراین در انواع نان، کیک، ماکارونی، نان بستنی و نوشیدنی ماء الشعیر وجود دارد.
* استفاده از چربی ها در این بیماران باید تا اندازه ای محدود شود؛ چون بیماران مبتلا به سلیاک دچار سوء جذب چربی می باشند، بهتر است در این مورد برای تامین انرژی از شیرهای کم چرب  در دفعات زیاد با حجم کم استفاده شود.
* استفاده از مواد پروتئینی  و تخم مرغ  برای تکمیل کالری و مهیا نمودن پروتئین جهت رشد و نگهداری بدن افزایش یابد.
* استفاده از مکمل های ویتامین  و مواد معدنی و نیز تصحیح سطح  آب  و الکترولیت های بدن الزامی است. چون در مراحل بحرانی سلیاک، به دنبال اسهال های شدید، حالت دهیدراتاسیون(کم آبی) و کاهش سطح الکترولیت ها در بدن رخ می دهد.
* اساسی ترین گام در تغذیه این بیماران، حذف گلوتن از رژیم غذایی است. چنانچه بیمار سلیاکی با حذف گلوتن معالجه نشود، به علت از دست دادن نیروی جسمانی و کاهش مقاومت بدن به دنبال ابتلا به بیماری های عفونی و میکروبی، از دست خواهد رفت.

کالباس خانگی بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

مطالب سفره خونه در مورد سلیاک

مطالب سفره خونه در مورد گلوتن

عرضه و فروش نان های بدون گلوتن

سوسیس بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn