1sadaf1

صدف های خوراکی ؛ کشت و پرورش  (1)  Mussel & Oystres

سایت سفره خونه سایتی مرجع میباشد و از تمامی اقلام و مواد خوراکی و غذایی در سراسر جهان میتوانید اطلاعاتی در آن بیابید . موضوع صدف ها صرفنظر از موضوع حلیت و عدم حلیت آن در این پست مطرح میشود .صرفا دادن اطلاعات در مورد مواد خوراکی دلیل بر نفی و تایید در حلیت نمیشود و اصولا در حوزه مباحثات ما نیست . پس لطفا اطلاعات زیر را به صرف دریافت دید کلی نسبت به موضوع مواد خوراکی در جهان مطالعه نمایید و از بحث مذهبی پیرامون آن خودداری نمایید زیرا این امر در حیطه و حوزه اختیارات و آگاهی ما نیست و در مورد آن هیچگونه حکمی نمیدهیم .این موضوع در قالب یک مقاله مربوط به سایت مواد غذایی مورد مطالعه قرار میگیرد .

1sadaf3

در سایتهای اینترنتی در مورد آن میتوانید فتواهای مراجع عظام را مطالعه کرده و اگر معتقد هستید رعایت نمایید . اطلاعات موجود در پستها را فقط به منزله اطلاعاتی در زمینه مواد غذایی موجود در دنیا بدانید .روش پخت میگو و صدف و آبزیان

1sadaf4

صدف خوراکی  Oyster : ‏ نام این صدف برای گروه بسیار بزرگی ازسخت ‏تنان که زیستگاه شان آب های شور است، استفاده می ‏شود. می توان گفت که به جز این نوع صدف، بقیه سخت تنان دریایی ارزش فروش در بازار را ندارند. این صدف اغلب خام و با چکاندن قطره ای آب لیمو سرو می شود. میگویند خوردن این صدف نیروی جنسی را افزایش می دهد. از http://boxfun.ir

اما در کنار این خاصیت، صدف های خوراکی منبعی بسیار مفیدی از عنصر روی هستند. این عنصر به سلولهای پوستی کمک میکند که خود را بازسازی کرده و قدرت تازگی و طراوت را به آن برگرداند. روی به ساخته شدن کلاژن نیز در بدن کمک میکند.

1sadaf2

صدف ها مرگبار ترین خوراکی ها

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که سلامت غذایی که میل می‌کنید برایتان اهمیت بسیاری دارد، بهتر است برای همیشه دور صدف خوراکی خام را خط بکشید. سازمان غذا داروی آمریکا (FDA) این ماده غذایی را به دلیل مسمومیت‌های بسیاری که تاکنون ایجاد کرده و تعداد قربانیان مصرف آن، یکی از مخاطره‌آمیزترین غذاهای روی زمین اعلام کرده است. در میان میکروارگانیسم‌هایی که می‌توانند با مصرف صدف خام فرد را دچار مشکلات حاد در دستگاه گوارش کنند، نورو ویروس و ویبریو از اهمیت بیشتری برخوردار است. به گزارش خراسان، نورو ویروس می‌تواند عامل التهاب ویروسی معده و روده در فرد باشد و ویبریو که نمونه‌هایی از آن عامل وباست، فرد را دچار تب، شوک عفونی، ضایعات پوستی و در بعضی موارد حتی مبتلا به عفونت خونی مرگبار خواهد کرد.

1sadaf6

کشت و پرورش صدف های خوراکی
کشت و پرورش صدف خوراکی یکی از تولیدهای نوین و درآمدزا در مناطق ساحلی است که کشورمان بخصوص در سواحل خلیج فارس و دریای عمان دارای قابلیت های فراوانی برای پرورش این محصول باارزش و مغذی است که از جایگاه ویژه ای در سبد غذایی بسیاری از کشورهای دنیا برخوردار است. مجله دام، کشت و صنعت طور مفصل به این مبحث و سودآوری و سرمایه گذاری آن در کشور می پردازد. با توجه به رشد سرسام آور جمعیت جهان، منابع غذایی دریایی و فعالیت های آبزی پروری نقش مهمی را در تولید پروتئین حیوانی بر عهده دارند.در حال حاضر اکثر ذخایر شیلاتی در دنیا بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته اند، که این امر منجر به کاهش ذخایر ماهی، نرم تنان و سخت پوستان گردیده است، بنابراین آبزی پروری (Aquaculture) به عنوان پاسخی برای مشکل امنیت غذایی و سوءتغذیه پروتئینی بخصوص در کشورهای در حال توسعه مطرح می باشد.

1sadaf8
کشت و پرورش نرم تنان (Shellfish) خوراکی به عنوان گزینه مناسبی جهت افزایش تولید غذا در دنیا مورد توجه بوده و در این بین صدف ها سهم عمده ای را به خود اختصاص داده اند و در صورتی که تولید آنها به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد، گام موثری در جهت تولید پروتئین حیوانی ارزان قیمت و در نتیجه مبارزه با سوءتغذیه پروتئینی خواهد بود (میزان پروتئین صدف ها در حد گوشت مرغ یا خوک می باشد)؛ به علاوه پرورش صدف فرصت هایی را برای پیشرفت اقتصادی جوامع ساحلی و ایجاد اشتغال و درآمد به دنبال خواهد داشت. کشورهای اسپانیا، هلند، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و آمریکا از پرورش دهندگان عمده صدف های خوراکی بوده و کشورهای دیگر مانند نیوزلند، مکزیک، تونس، جمهوری کره و کانادا نیز درصد کمتری از تولید صدف های خوراکی پرورشی را به خود اختصاص داده اند.

1sadaf13
نرم تنان
آبزیان به دو گروه ماهیان باله دار (Finfish) و آبزیان صدف دار (Shellfish) تقسیم می شوند که خود «شل فیش ها» شامل سخت پوستان و نرم تنان می باشند. نرم تنان از اولین آبزیانی هستند که انسان با آنها آشنا شده است. قدمت شناخت نرم تنان به وسیله انسان حتی از شناخت و اهلی کردن سگ و گربه هم بیشتر است به طوری که ژاپنی ها و رومی ها سال ها قبل از میلاد بر روی پرورش و پرواربندی صدف ها کار می کردند و صدف ها را از مناطق کم تولید به مناطق پرتولید می بردند و از آنها استفاده می کردند. در حال حاضر بالاترین میزان تولید از نظر تقسیم بندی گروهی مربوط به نرم تنان می باشد زیرا 30 تا 35 درصد آبزیان پرورشی را تشکیل می دهد.

1sadaf14
ارجحیت صدف های خوراکی پرورشی نسبت به صدف های موجود در طبیعت
علاوه بر محدود بودن جمعیت صدف های طبیعی و عدم دسترسی کافی به همه ی آنها جهت بالا بردن میزان عرضه و استفاده همگانی، به چند دلیل نوع پرورشی صدف ها ارزش اقتصادی بیشتری دارد:
1- شکل صدف های پرورشی بخصوص اویسترها خیلی بهتر از انواع طبیعی آن است زیرا اقدامات لازم و بستر خوب برای داشتن شکل مناسب برای آنها فراهم نموده ایم، چرا که در حالت طبیعی ممکن است شکل صدف به علت رقابت مکانی تغییر یابد.
2- در حالت طبیعی، آلودگی غیرقابل کنترل است، ولی در حالت پرورشی می توان آلودگی را کنترل و صدف ها را از محل آلودگی دور کرد.
3- مزه صدف های پرورشی به علت آلودگی کمتر، بهتر است.
4- جمع آوری صدف ها در حالت پرورشی اقتصادی تر و بهتر است. در زمان برداشت صدف ها از طبیعت، از آن جایی که به بستر چسبیده اند، هنگام کنده شدن صدمه می بینند و ارزششان کم می شود.
5- میزان مرگ و میر، تلفات و تغییرات فیزیکی گوشت در حالت پرورشی بسیار کمتر است.

1sadaf17

مزایای اقتصادی پرورش صدف های خوراکی
نرم تنان دارای ویژگی هایی می باشند که اهمیت آنها را در آبزی پروری بیش از پیش بالا برده است. جهت سرمایه گذاری در صنعت آبزی پروری، در ارتباط با پرورش ماهی، به طور کلی 2 فاکتور مهم و هزینه بر وجود دارد:
1- سرمایه گذاری ثابت : شامل خرید زمین، ایجاد تاسیسات و غیره.
2- سرمایه گذاری در گردش : سرمایه ای که از لحظه شروع کار تکثیر و پرورش، مورد نیاز می باشد.

در پرورش ماهی در بخش هزینه در گردش، دو هزینه ی عمده ی غذا و خرید بچه ماهی وجود دارد. اما در آبزی پروری نرم تنان، هزینه ی ثابت بسیار کمتر می باشد زیرا کاردر دریا صورت می گیرد و از طرفی در هزینه در گردش هم هزینه ی غذا را نداریم، زیرا نرم تنان و صدف ها فیلتر فیدر (Filter feeder) هستند یعنی از پلانکتون ها و مواد آلی و جمعیت میکروارگانیسمی معلق در آب تغذیه می کنند و چون از سطوح اولیه زنجیره غذایی تغذیه می کنند، بسیار مقرون به صرفه می باشند. از سوی دیگر تهیه و جمع آوری صدفچه ها (spat) جهت پرواربندی، به آسانی و ارزانی صورت می گیرد. از ویژگی های دیگر نرم تنان آن است که بیشتر در مناطق استوایی و گرم پرورش داده می شوند که هزینه های کارگری و سرمایه گذاری وابسته پایین می باشد.

در بررسی و تحقیق در مورد امکان کشت و پرورش صدف ها اولین قدم، مکان یابی Site) selection) می باشد که باید مکانی را انتخاب کنیم که دور از جریانات تند دریایی باشد، پس باید نقشه ها و نمودارهای چند سال اخیر منطقه ی مورد نظر را بررسی کرده و دیگر اینکه می بایستی در مکانی باشد که از نظر تغذیه ای و پلانکتونی در سطح بالایی قرار دارد. به منظور شناسایی دقیق کیفیت تولیدمثل، بایستی رابطه ی بین دوره ی تولیدمثل و تغییرات شرایط محیط و مکان را بررسی کرد، از جمله درجه حرارت، آلودگی، تغییرات ناگهانی فشار جوی توفان، باران و غیره.

1sadaf19
کشور ایران با دارا بودن سواحل طولانی از آب های گرم خلیج فارس و دریای عمان، دارای ذخایر و منابع بسیار غنی از نرم تنان بخصوص صدف های خوراکی بوده و از طرفی همین شرایط بهینه آب و هوایی، مکان بسیار مناسبی را جهت جمع آوری صدفچه ها و پرواربندی آنها ایجاد می نماید.

1sadaf15
انواع صدف های پرورشی
- خانواده اوستریده (Ostreidea) عمده ترین صدف های پرورشی در سطح جهان از نظر میزان پرورش و ارزش می باشند. در زبان انگلیسی به آنها اویستر(Oyster) می گویند. همه ی انواع آنها ثابت در یک نقطه و چسبیده به بستر می باشند. در مناطق گرم و معتدل وجود دارند، نگارنده طی گشت هایی که در سواحل چابهار داشته است مقادیر بسیار زیادی از صدف های این خانواده بخصوص ساکو سترا کوکولاتا (Saccostrea cuculata) را در در سواحل صخره ای دریای بزرگ چابهار مشاهده نموده است.

 

- خانواده پکتنیده (Pectenidae):

به اینها اسکالوپ گویند. جزو نرم تنان گران قیمت بوده و در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر وجود دارند. تنها دو کفه ای هایی هستند که قدرت شنا دارند. نگارنده طی عملیات غواصی کارشناسان موسسه تحقیقات شیلاتی چابهار در قسمت اسکله شهید کلانتری چابهار، این آبزی را به مقدار قابل توجهی مشاهده نموده است.

 

- خانواده هالیوتیده (Haliotidae):به فرانسوی به آنها آبالون(Abalone) گویند.


- خانواده مرسراریده (Merceraridae) به آنها کلام (clam) گویند. بزرگترین صدف های جهان در این خانواده می باشند. وزن گونه ای از اینها در استرالیا به نام Giant clam به 150 کیلوگرم بالغ می شود. نگارنده مقادیر بسیار زیادی از صدف های این خانواده را از رودخانه باهوکلات خور گواتر جمع آوری و بررسی نموده است، به طوری که این صدف ها در عمق 15-10 سانتی متری بستر بسیار لجنی مستقر بودند.


- خانواده آرسیده (Arcidae): به آنها کاکل(Cockle) گویند. از نظر گوشت، حجیم ترین صدف ها هستند.


رویکرد پرورش صدف های خوراکی

همان گونه که آشنایی آبزی پروران کشورمان با تکثیر و پرورش میگو توانست سهمی از بازار جهانی را نصیب ما کرده و از طرفی مصرف پروتئین دریایی را در کشور افزایش دهد، مطمئنا فعالیت در زمینه کشت و پرورش صدف های خوراکی نیز می تواند به عنوان فعالیتی نو در جهت تامین پروتئین و ارزآوری برای کشورمان ایران، به دلیل دارا بودن منابع غنی، مطرح باشد، به طوری که نگارنده امیدوار است با رویکرد به فعالیت هایی این چنینی، آبزی پروری نقش موثرتری را در امنیت غذایی ایفا نماید. در پایان باید متذکر شوم که برای آشنا کردن عموم مردم از ارزش غذایی صدف ها و ترغیب آنها به مصرف این نوع غذا، محصولاتی که ارزش افزوده ایجاد می کنند، می بایستی صدف ها را برای مصرف کننده های عام جذاب تر نمایند. مطلب از دکتر جلال اسحاقی از  magiran.com

سفره خونه : بعنوان یک فرد عادی بدون هیچ ابراز عقیده ای در مورد حلیت یا عدم حلیت برخی مواد غذایی دریایی , سوال میکنیم که آیا پوشش سخت نرم تنانی که با روایت هایی حرام شمرده میشوند , همان قشر محسوب نمیشود ؟ زیرا گفته میشود که تمامی دریازیانی که قشر دارند حلال هستند . آیا پوسته سخت آنان برایشان قشر محسوب نمیشود ؟ لطفا کسانی که اطلاعات کافی علمی و مذهبی برای پاسخ دارند بدون ابراز عقیده شخصی , پاسخ دهند تا منتشر شود . 

 

مقاله ادامه دارد .....

 

صدف های خوراکی ؛ کشت و پرورش (1) Mussel & Oystres

منوی انواع غذاهای دریایی و روش انتخاب و خرید و طبخ

گزارش 2 نمایشگاه و جشنواره آبزیان و آموزش تهیه غذاهای دریایی در غرفه آشپزخانه ملل

خواص غذاهاي دريايي و آموزش تهیه انواع غذاهای دریایی

شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 1 ( ماهی بازار سفره خونه ! )

شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 2 ( ماهی بازار سفره خونه ! )

شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 3 ( ماهی بازار سفره خونه ! )

شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 4 ( ماهی بازار سفره خونه ! )

روش پخت میگو و صدف و آبزیان

6 طرز نگهداری ماهی در آشپزخانه
7 بوی ماهی از چیست ؟
8 شناخت و خرید ماهی سالم و تازه
9 چه نوع ماهی باید شکم پر تهیه شود ؟
10 خاویار : مروارید سیاه دریای مازندران یا تخم ماهی اوزون برون و ( اشپل )
11 قلیه ماهی خوشمزه
12 ماهی سرخ کرده خوشمزه
13 برگ بو در خورش ها و مرغ و گوشت و ماهی و سوپ
14 ادویه برای ماهی شکم پر
15 رفع بوی ضخم ماهی
16 سرخ کردن ماهی با پوست
17 رفع بوی بد میگو و ماهی و صدف

انواع غذا با ماهی  :

ماهی سوخاری با سیب زمینی Fish & Chips بریتانیایی

فیله ماهی کباب در فویل

فیله ماهی کباب در فویل ( رژیم دیابتی )

کباب شیرماهی با ماریناد

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی خردلی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

ماریناد گشنیز برای تهیه کباب هاو ماهی ها

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن یا ماهی تن با ماریناد گشنیز ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی سنتی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

فرصحرایی برای کباب کردن ماهی درسته

ورین پیش غذایی با ماهی و لابستر و سس تارتار

خوراک ماهی قزل آلا با سیر و مرزه

ترشی ماهی کیلکا

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn