fish_chis_3

دستور اختصاصی سفره خونه به مناسبت افتتاح سی ام دوره بازی های المپیک سال 2012 در لندن 

( تاریخ افتتاح : روز جمعه 6 مرداد ماه برابر با 27 جولای 2012 )

به این مناسبت به معرفی یکی از مشهور ترین غذاهای بریتانیا یعنی Fish & chips  یا ماهی سوخاری با سیب زمینی سرخ کرده میپردازیم که ما هم سهمی کوچک در حد قد و قامت ! و در رشته فعالیت خود در این المپیک بعهده بگیریم . برای هموطنان ورزشکار مان در همه جای دنیا موفقیت و پیروزی و آراسته بودن به خلق و خوی والای انسانی و ورزشکاری آرزو داریم که از هر پیروزی بالاتر است .

fish_chis_5

مواد لازم برای مارینه :

فیله ماهی یک کیلو و نیم

آب لیموترش 3/4 پیمانه

سس " وورسترشایر" یک نوع سس انگلیسی  یک ق غ

نمک ¼ ق چ

فلفل سفید ¼ ق چ

2 ق غ پودر ادویه مخلوط : متشکل از پودر پیاز و پودر سیر و کمی اویشن و زردچوبه و ادویه خورش یا گرام ماسالا

مواد لازم برای مایه خمیر :

¾ پیمانه نشاسته ذرت

آرد ساده 2 و 2/3  پیمانه

نمک ی ق چ

شکر 3 ق چ

فلفل سفید 1/8 ق چ

2 زرده تخم مرغ

آب 1 و 3/4 پیمانه

2 ق چ بکینگ پودر

1/3 پیمانه ماء الشعیر

نکته :

مواد خشک مخصوص مایه خمیری را با هم مخلوط کنید و سپس در ظرفی جداگانه مواد مایع مخصوص مایه خمیری رو با هم مخلوط کنید و سپس به تدریج هردو را با هم مخلوط کرده تا مایه یکدستی بعنوان مایه خمیر تهیه شود . در واقع نوعی مایه خمیر بنیه است .

طرز تهیه :

مواد مخصوص مارینه را با هم مخلوط کنید . مواد باید کاملا باهم اغشته شود  . ماهی را بصورت فیله قطعه کنید و داخل آن  مارینه کنید . حداقل یکساعت در یخچال نگهدارید .

سپس ماهی را از داخل مارینه بیرون اورید و داخل مایه خمیری ( بنیه ) فرو برید و سپس بلافاصله داخل ظرف محتوی روغن داغ فراوان فرو برده و سرخ کنید . قوام و غلظت مایه خمیری بنیه به قدری است که به ماهی می چسبد و دیگر نیازی به پودر نان و ارد و غیره نیست . روغن درون تابه یا شیر جوش یا ظرف شما باید کاملا روی ماهی رو بپوشاند .

fish_chis_2

ماهی باید کاملا سرخ و ترد شود . سیب زمینی هم باید ضخیم برش خرده و داخل روغن فراوان سرخ شود  .  سپس ماهی سوخاری و سیب زمینی داغ را با سس های دلخواه سر میز ببرید .

سس مخصوص کوکتل میگو

کوکتل میگو با سس مخصوص کوکتل

سس تارتار

سس رمولاد

fish_chis_1

البته شما میتوانید با ذرت کنسرو و سبزیجات و هر دورچین دیگری که دوست دارید سرو کنید . نوع سس هم به ذائقه شما بستگی دارد ولی سس هایی که در این دستور لینک داده شده همخوانی بیشتری دارد . سس هلندی

نکته : فیش اند چیپس یا Fish & chips  ماهی سوخاری با سیب زمینی برای اولین بار توسط یک از مهاجرین بلژیکی در شهر Dundee در مهمانجانه ای ارائه شد و در واقع یکی از غذاهای رایج در میان مردم طبقه متوسط بود که بعدها کم کم در میان مردم رواج پیدا کرد و اکنون به غذای فست فودی خوشمزه و متداول در بریتانیا و کانادا و استرالیا و امریکا و ... بدل شده و از قطعات ضخیم سیب زمینی سرخ کرده و فیله ماهی آغشته به خمیر مخصوص و سرخ شده در روغن تهیه میشود و با انواع سس ها به مصرف میرسد .  

 

***  اگر هوس ماهی سوخاری یا فیش اند چیپس کردید میتونید سفارش بدید یا خودتون قدم رنجه کنید : فیش اند چیپس بابز Bob`s ( فرشته )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn