cilantro-lime-shrimp-kebabs

اسپیدینی میگو   Shrimp Spiedini ( ایتالیایی )

در زبان ایتالیایی اسپدینی به معنای کباب سیخی است

مواد لازم برای ماریناد :

روغن کانولا یا روغن کنجد 3 ق غ

گشنیز تازه خرد شده حدود نصف پیمانه

پوست یکعدد لیموی تازه و رنده شده

آب یک عدد لیموترش بزرگ زرد ( یا 4 عدد لیمو کوچک سبز )

نمک مقداری

روش مارینه کردن

مارینه

مواد لازم کبابی :

میگوی پاک کرده درشت برای هر نفر 6 عدد

فلفل کبابی قرمز یا سبز

آلوی درشت قرمز بدون هسته و 4 قسمت شده

طرز تهیه : دم میگو را نکنید و در انتهای بدن میگو بگذارید بماند .

5 ماده اصلی نامبرده شده اول را باهم در یک ظرف که فلزی نباشد مخلوط کنید تا مواد مارینه کباب آماده شود و سپس از آن مقداری حدود 4 قاشق را بردارید و برای استفاده سس پس از طبخ کنار بگذارید .

FE1E

به مواد مارینه میگو ها را اضافه کنید و آلو و فلفل ها را نیز تکه کرده و به مواد مارینه اضافه کنید . روی آن را با نایلون پوشانده و در یجچال قرار دهید تا دو ساعت بماند .

Grllled-Shrimp-Rosemary

سپس میگو ها و آلو و فلفل ها را بک در میان به سیخ بکشید و در هر سیخ حدودا 3 عدد میگو و آلو و فلفل قرار دهید . اگر بوته رزماری در دسترس دارید میتوانید از شاخه های آن که معمولا خشنو سفت هستند سیخ معطری تهیه کنید و میگو ها را روی این شاخه به سیخ بکشید تا عطر گیاه رزماری را به خود بگیرد . آنها روی آتش کباب کنید و هر از گاهی آنها را برگردانید . میگو خیلی زود می پزد . 8 دقیقه کافسیت .میگو چربی از خود ندارد و خیلی زود خشک میشود . هنگام طبخ کباب حتما از مابه مارینادی که در ظرف میگوها مانده با برس روی آن بکشید .

th

سپس در ظرف مناسب کشیده و روی آن از سس مارینه که ابتدا برداشته بودید بریزید و با نان برشته یا پلو آبکش زعفرانی سرو کنید .

grilledshrimp

این کباب را با میگوی نیمه درسته روی توری فلزی هم میتوان درست کرد .

نکته : در صورت تمایل میتوان از ادویه جات مورد علاقه  مانند ادویه تاکو  یا  ادویه تندوری  و  فلفل قرمز تند  یا  پاپریکا یا فلفل قرمز ( غیر تند )  که رنگ قرمز قشنگی به کباب میده هم استفاده کرد . 

در  رستوران ایتالیایی سزار ( شهرک غرب ) عرضه میشود  .

7262

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn