3233

تمپورا میگو   Shrimp Tempura یکی از پیش غذاهای آسیایی محسوب میشود .در ژاپن و کره و چین و مالزی و ویتنام و اندونزی و تایلند این غذا در میان غذاها و پیش غذاها وجود دارد .

رمز و راز های یک سوخاری یا تمپورای ترد و پفکی

روش تهیه میگوی صاف برای تمپورا

مواد لازم :

تعداد 10 عدد شاه میگوی خیلی درشت

چند ق پودر نشاسته ذرت ( پودر سفید )

روغن سرخ کردنی

مواد خمیر تمپورا :

100 آرد سفید

1/2 ق چ بکینگ پودر

 

نمک 1/4 ق چ

یکعدد زرده تخم مرغ

200 میلی لیتر آب یخ

34434

مواد برای تهیه سس :
1/3 پیمانه ( در دستور اصلی : عصاره مخصوص غذاهای ژاپنی که از انواع پروتئین های دریایی تهیه میشود ولی شما میتوانید با عصاره مرغ تهیه کنید .)

3 ق غ سویا سس

5 تا 6 ق غ ماءالشعیر ( ساکی در دستور اصلی )

2 ق غ شکر

طرز تهیه :

میگو ها را تمیز کنید و سپس میگو را به صورت صاف در آورده و با کارد شیار هایی روی شکم آن ایجاد کنید و مراقب باشید قطع نکنید . با این شیار ها میگو از خمیدگی بیرون آمده و صاف خواهد شد .

 Prep-Shrimp

میگو های صاف شده آماده هستند تا با خمیر و آرد آغشته شوند .  میتوانید با نوک کارد تیز روی دم آنها بریدگی ایجاد کنید که دم حالت دم ماهی را به خود بگیرد .

3322

روغن را داخل ظرفی پر کرده و روی حرات ملایم قرار دهید تا کاملا داغ شود .

Shrimp-Tempura-2

برای اینکه مطمئن شوید که روغن به درجه مناسب حدود 170 درجه رسیده و میتوانید میگو ها را خوب سرخ کنید یک یا دو سیخ چوبی را داخل روغن کنید اگر اطرافش حباب ظاهر شد روغن آماده است . برای تهیه خمیر , بکینگ پودر و نمک و آرد را مخلوط کرده و سپس الک کنید و داخل کاسه بریزید .

Shrimp-Tempura-3

زرده را با همزن بزنید و سپس آب یخ و دو قطعه یخ به آن اضافه کنید . این به منظور ایجاد برودت زیاد در خمیر انجام میشود که در حالت پفکی میگو و تمپورا تاثیر زیادی دارد . زیرا با شوک حرارتی که در میگوی خمیرپوش که دمای پایینی دارد , ایجاد میشود  یک تمپورای کریسپی و کرانچی به عبارتی دیگر ترد و پفکی و خوش ریختی خواهید داشت .
Shrimp-Tempura-4

 اکنون مایه تخم مرغی را با آرد کم کم مخلوط کنید این مایه نباید کاملا همزده شود و یا یکدست شود . مانند مایه کیک اسفنجی باید حباب های اکسیژن داخلش باقی بماند و گلوتن یا حالت چسبناک خمیر تشکیل نشود .

Shrimp-Tempura-5

در انجام این مراحل باید کمی تعجیل کرد . میگو ها باید کاملا خشک باشند . اکنون نشاسته ذرت را یا الک روی میگوها بپاشید .

Shrimp-Tempura-6

میگوها را چند مرتبه داخل خمیر آغشته کرده اگر لازم بود مجددا نشاسته بپاشید و مجددا داخل خمیر فرو کنید . یعنی دو یا سه بار میگو را پوشش دهید .

Shrimp-Tempura-7

اکنون روغن داغ شده و به مدت دو تا سه دقیقه میگو ها را داخل روغن غوطه ور کنید . مقدار میگوهای داخل روغن نباید زیاد باشد زیرا دمای روغن پایین میاید و نتیجه دلخواه گرفته نمیشود .

2011-03-28-19.29.15

در رستوران ها میگو را پس از سرخ کردن به مدت حدود 3 ثانیه , از داخل روغن بیرون میاورند و مجددا داخل خمیر فرو میکنند و پوشش دیگر باعث ایجاد حالت پفکی بیشتری میشود . سپس آنها را روی حوله کاغذی قرار دهید

02

و بعد با دورچین ها و سس سرو کنید . برای تهیه سس , همه مواد سس باید روی حرارت ملایم بجوشد و سپس خنک شود . میتوانید از سس های دلخواه یا سس های اسیایی قرمز که تند و کمی شیرین هستند استفاده کنید .

رستوران بین المللی شانلی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn