german_hash_browns3

German Potato pancakes

مواد لازم :

یک کیلو گرم سیب زمینی فشندی ( نشاسته ای )

یکعدد سیب خوراکی پوست کنده

یکعدد پیاز کوچک

تخم مرغ 3 عدد

40 گرم یا 6 ق غ آرد ساده

یک ق چ نمک و فلفل سیاه

100 میلی گرم یا نصف پیمانه روغن مایع سرخ کردنی

جوزهندی رنده شده ( نوک ق چ )

برای تهیه سس سیب :

یک عدد میخک

3 عدد سیب

یک لیوان اب

نصف لیوان شکر قهوه ای

طرز تهیه :

سیب زمینی ها و پیاز و سیب خوراکی را شسته و پوست بگیرید . سپس بدون پختن , همه را با دنده درشت رنده کنید . اگر آب انداخت , آب آنرا بگیرید . آرد و تخم مرغ ها و نمک را اضافه و مخلوط کنید .

german_hash_browns0

( نمک را در لحظه آخر اضافه کنید تا اب نیندازد . )

german_hash_browns2

مقداری روغن در تابه نجسب گرم کنید و سپس یک ق پر از مواد را داخل روغن بریزید و صاف کنید .  در تابه دو یا 3 عدد از این کوکو های قاشقی جا میشود . وقتی سرخ شدند طرف دیگر را سرخ کنید . وقتی کوکو های طلایی شد بردارید و روی دستمال کاغذ آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی جذب شود .

german_hash_browns4

هرچه اندازه کوکو و ضخامت آن کمتر باشد کوکو ترد تر و خشک و برشته تر خواهد شد . اگر کوکو را نرم تر میخواهید مقدار بیشتری با قاشق بردارید و مایه را کمتر صاف کنید تا ضخیم تر باشد .

a5435

برای تهیه سس سیب 2 تا 3 عدد سیب را پوست گرفته و تخم آنرا بیرون اورده و سپس با یک لیوان آب و نصف لیوان شکر و یکعدد میخک روی حرارت بپزید به طوریکه تمام اب جذب سیب های شود .  یعد داخل مخلوط کن ریخته تا یکدست شود . ( مقدار شکر به تمایل شما بستگی دارد )

نکته : در صورت تمایل میتوانید داخل مایه کوکو فلفل دلمه رنگی و تره ریز شده یا پیازچه سیز خرد شده نیز مخلوط کنید . از زردچوبه هم میتوان برای خوشرنگ شدن کوکو استفاده کرد .

کوکو سیب زمینی بدون تخم مرغ

جشن های محلی کریسمس در اروپا 1

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn