crepe2_copy

بلینی یا کرپ روسی با سس پرتقال و عسل صبحانه روز عشق و محبت و دوستی و صفا   با دستور اختصاصی سفره خونه

 

مواد لازم :
دو لیوان شیر پرچرب
یک پیمانه آرد 
2 عدد تخم مرغ 
کمی نمک 
کره ذوب شده  4 ق غ

عسل 3 ق غ
زعفران دم کرده یک تا دو ق غ

آب دو عدد پرتقال

مربای پوست پرتقال درسته

چند برگ سبز ( نعنا یا .... ) برای تزیین

طرز تهیه :

ابتدا آرد و شیر را مخلوط کرده و سپس تخم مرغها را یک به یک در لیوان شکسته و پس از اطمینان از سلامت تخم مرغها , آنها را در کاسه اضافه کنید . مواد رو اضافه کرده و مخلوط کنید تا یکدست شود . اگر لازم بود آنرا یکبار از صافی رد کنید تا گلوله گلوله نباشد .

crepe3

داخل یک تابه نچسب را با کمر کره چرب کنید . تابه را روی حرارت قرار دهید تا کمی داغ شود . با یک ملاقه به اندازه ای که سر ملاقه کمی خالی باشد از مایه کرپ برداشته و در تابه بریزید

crepe4

کف تابه خیلی نازک پوشیده شود سپس بلاقاصله تابه را به اطراف مایل کرده و تکان دهید تا کف تابه کاملا پوشیده شود و یکدست پخش گردد . کرپ کم کم خودش را میگیرد . درب تابه را قرار دهید و اجازه دهید مایه مانند نان لواش نازکی خود را بگیرد . خیلی نباید رنگ بلینی تیره شود . به آرامی طرف دیگر بلینی را برگردانید تا رنگش عوض شود . سپس برداشته و آنرا کنار بذارید و باقی را به این ترتیب تهیه عمل کنید تا مایه تمام شود . سپس آنها را روی شبکه قرار دهید تا هر دو طرف خنک شود و خمیر نشود .

crepe1_copy

سپس داخل همان تابه یک ق کره و آب پرتقال و عسل را ریخته و کمی حرارت دهید تا یکدست و غلیط شود . اکنون بلینی ها را یک به یک چهارلا تا کرده و داخل تابه قرار دهید .

crepe6

بسیار کوتاه بلینی ها را داخل سس قرار دهید و سپس بلافاصله برداشته در ظرف مناسب قرار دهید .
نکات : برای تهیه دسر از بلینی یا کرپ ، همه کرپ ها رو از قبل تهیه کرده و خنک کنید . بلینی نباید زیاد داخل سس قرار گیرد وگرنه خمیر خواهد شد . این صبحانه یا دسر گرم سرو میشود . با انواع مربا یا سس از جمله توت فرنگی و زرشک و .... میتوان آنرا تهیه کرد .

فهرست منوی پیشنهادی برای روز عشق و محبت یا سپندارمذگان

کرپ با تزیین نوزاد و لحاف

کرپ گیپور Crepe

انواع کرپ های در سفره خونه

غذاهای مشابه اقوام و ملل 5

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn