مواد لازم :
میوه های فصل
نمک
شکر
آب


میوه های فصل مانند گلابی و سیب و آلو و هلو و آلبالو و زرشک وتوت فرنگی و شاتوت و حتی گوجه فرنگی و کیوی و.... و مخلوط از چند میوه  رو بشویین و پاکسازی کنین . دم و دمبرگ اونها رو بگیرین و با کمی آب و نمک توی قابلمه بریزین و بپزین .

برای خوشرنگ شدن لواشک آلو از آلوهای سرخ و یا کمی آلبالو هم میشه استفاده کرد  . برای اینکه طعمش ترش تر بشه از میوه های ترش ( بدون شکر ) استفاده کنین  . پس از پختن میوه ها و له کردن شون - اونها رو از صافی ریزی رد کنین تا کاملا شیره اش گرفته بشه .
 کف سینی تون نایلون پهن کنین و عصاره میوه روکه سرد شده روی نایلون بریزین و در جایی که خاک و پرز و مو نگیره قرار بدین تا خشک بشه . لواشک شما یکی دو روز دیگه آماده است . دون نایلون هم میشه روی سینی پهن کرد ولی باید کف سینی چرب بشه که البته استفاده از نایلون ارجحیت داره .به همین صورت با نایلون رول کنین ودر جای خنک نگهداری کنین . و موقع مصرف نایلون رو جدا کنین .بهتره که از رنگهای طبیعی برای رنگی کردنش استفاده کنین .

.داخل این لواشک ها با سرآل ها ( غلات ) و مغزها و کشمش و قیسی خرد شده و پاستیل وآبنبات ژله ای و مواد ژلاتینی , پوره میوه جات و میوه جات خرد شده آغشته به شربت غلیظ و حرده کیک و خرده شیرینی ها و بیسکویت ها پر شده .

نکات :
* یکی از روش های نگهداری میوه جات در گذشته ها تهیه لواشک بود . که همیشه یکی ازخوراکی ها و تنقلات مورد علاقه بزرگ و کوچیک بشمار میرفته و خیلی هم تهیه اون آسونه . * داخل این لواشک ها با سرآل ها ( غلات ) و مغزها و کشمش و قیسی خرد شده و پاستیل وآبنبات ژله ای و مواد ژلاتینی , پوره میوه جات و میوه جات خرد شده آغشته به شربت غلیظ و حرده کیک و خرده شیرینی ها و بیسکویت ها پر شده . * مامانای مهربون ...لطفا به بچه ها شیرینی زیاد ندین !

لواشک خرما

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn