karehmoraba0

جعبه نان تست

مواد لازم برای یک پرس یک نفره  :
3  تا 4 عدد نان تست
یک عدد زرده تخم مرغ کمی زده با چنگال برای بهم چسبوندن نان ها . یا کمی پنیر پیتزا 
مواد فیلینگ یا پر کردن:

کره

مربای سیب و سیب خرد شده مربایی

طرز تهیه :

اول یکی از نون ها رو برای کف مثلا پیاله کنار گذاشتم، وسط نان ها رو مربعی با چاقوی تیز خالی کردم . اگر قالب بزرگ دارید میتونید مدل گرد، گل، مثلث و ... در بیارید.

اولین برش نان که درسته هست رو میذاریم، اطرافش کمی با برس زرده میمالیم (برای چسبیدن نان بعدی ) و سپس برش نان بعدی رو میذاریم و به همین ترتیب تا تموم بشه و شکل ظرف به خودش بگیره .

روی آخرین لایه هم کمی زرده میمالیم یا پنیر میریزیم و سپس مقداری کره آب شده روی اون میمالیم .

مواد دلخواه  رو میریزیم و در فر گرم شده با دمای 180 حدود 10 دقیقه تا وقتی نون ها قهوه ای کمرنگ بشن و عطرشون در بیاد میپزیم .

از تعداد بیش از سه عدد نان تست  استفاده کنید . ارتفاعش هم به سلیقه خودتونه . برای صبحانه 2و3 تا و برای ناهار و شام استفاده کنید .شما میتونید با این ایده دسر، غذا، شیرینی و هر چیزی که همیشه با نون تست درست کردید رو امتحان کنید .

نکته : میتونید از مربا بدون شهد  (برای صبحانه یا عصرانه) و مواد پیتزا و استاهای مختلف همراه سس دلخواه و مخلوط های گوشتی و سسیس و کالباس و مخلوط های گیاهی همراه سس دلخواه و پنیر و خیلی چیزای دیگه استفاده کنید و یه سفره زیبا و مدرن بچینید .دستور و عکس : سارا از کره

جعبه ژامبون و پنیر با تان تست !

جعبه اردور با نان تست

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn