1chickenhen1

این کیک را میتوان برای جشن های کودکان و یا عید پاک تهیه کرد .

مواد لازم :

دوتا کیک اسفنجی ساده سه ( 3 ) تخم مرغی

یا  کیک اسفنجی ساده 8 تخم مرغی

خمیر مارزیپان ساده و رنگی :

برای  نوک و تاج مرغ یا خروس و تخم مرغ ها و کاه های لانه و برای پرها

رنگ های مجاز خوراکی

برای لایه های میانی کیک :

شهد ساده یا سس تافی یا دلسه دلچه Dulce de Leche

یا خامه فرم گرفته

 

برای روکش کیک :

گاناش شکلاتی خامه ای

دوتا چشم مصنوعی

طرز تهیه : ابتدا پس از تهیه خمیر مارزیپان آنرا با رنگ های مجاز و پودر کاکائو یا رنگ قهوه ای , رنگ کرده کنار بگذارید . اکنون کیک های اسفنجی را تهیه کرده و خنک کنید و سپس برش زده و مانند شکل روی یک سینی یا قاب مونتاژ کنید . از خمیرهای مارزیپان به رنگ کاه تهیه کرده و روی سطح صافی نازک باز کنید و با کف دست رول کرده و مانند اسپاگتی نازک کنید و برش بزنید و به شکل کاه روی سینی مخصوص سرو کیک قرار دهید تا بعدا مرغ یا خروس را روی آن قرار دهید . با خمیر مارزیپان کرم رنگ تخم مرغ ها را درست کرده و نصب کنید . اکنون برای تهیه مرغ یا خروش باید از برش های کیک کمک بگیرید .

1cake2

مابین لایه های میانی کیک را با شهد تر کرده و بعد با خامه یا سس تافی لایه بندی کنید . لایه اخر را روی کیک قرار داده و برش و طرح مرغ با خروس را با برش های عرضی و طولی اجرا کنید . برای سر و دم حیوان تکه ها را شهد مالی کرده و در سرجای خود نصب کنید .

1ac8684427

اکنون با خامه تمام بدن حیوان را آستر کشی کنید و

1ab868

بعد با گاناش قهوه ای روی آستر آن را پوشش دهید . از خمیر مارسیپان نوک و تاج درست کرده و نصب کنید . خمیر قهوه ای را باز کرده و از آن تکه های کوچک اشک مانند درست کنید و روی گاناش شکلاتی قرار دهید و تمام بدن آن را پوشش دهید . چشم ها را نیز نصب کنید . اقتباس از سایت http://www.coolest-birthday-cakes.com/coolest-hen-cake-5.html

1ab8681

در صورتی که نخواهید از خمیر برای روکش و پوشش کیک استفاده کنید , میتوانید گاناش شکلاتی را کامل برای پوشش آن بکار برید . در این صورت بهتر است آن را درون قیف ریخته و با قیف و ماسوره روی کیک شکوفه بزنید .

1ab8_0

نکته : میتوانید از خمیر زرد رنگ جوجه نیز تهیه کرده و در کنار تخم مرغ ها مونتاژ نمایید . طرز تهیه کیک های زیر میتواند به شما در تهیه موفقیت آمیز کیک بالا کمک بسیار نماید :

کیک با تزیین خرس سفید پشمالو

کیک جوجه اردک زیبای مارسیپان : هدیه کریسمس
گلدان گل با خمیر مارزیپان

میوه و سبزیجات رنگی با خمیر مارزیپان

کیک خامه ای با تزیین سبد حصیری رنگارنگ
کیک شکلاتی به شکل خروس Chicken Hen Cake

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn