مواد لازم :
4 بسته ژله سبز
ژله برای هر 4 نفر یک پاکت
پنیر خامه ای 200 الی 250
بیسکویت ساقه طلایی یکعددبیسکویت سیگارتی چند عدد
کره 30 گرم
ویفر یکعدد
یک حلقه آناناس و کمی گیلاس
و یا آلبالو بدون هسته برای تزیین چرخ و فلک
چتر 1 یا دوعدد
پاستیل نواری رنگی
درازه سنگریزه در صورت تمایل
دراژه های شکلاتی رنگی و قند رنگی گل نشان
شکلات مایع
ترافل رنگی
چوب شور چند عدد
سینی برای برگردوندن ژله

بیسکویت ها رو توی غذاساز پودر کنین وحدود چند قاشق برای تزیین روی ژله بردارین و بعد باقی رو با کره مخلوط کنین و کنار بذارین . پاستیل نواری رو برای گذاشتن پل و یا تزیینات دیگه قطعه قطعه کنین .  دوتا از پودر های ژله سبز رو با آب جوش تهیه کنین و مقدار آب رو کمتر از معمول بریزین ( نکته : چون می خواین ژله رو مثل کیک برش بزنین - یک ورقه  ژلاتین توش اضافه کنین تا سفت تر بشه ) و و در صورت لزوم با شکر مخلوط کنین . بعد با آب کاملا سرد یا یخ مخلوط کنین و توی ظرفی مستطیل بریزین و توی جا یخی قرار بدین .این ردیف در واقع سطح چمن ما محسوب میشه . حالا مجددا ظرف رو در بیارین و روش یک لایه ازدوتا بسته ژله آناناس با ماست تهیه کنین و روش بریزین و بذارین تا کاملا ببنده .این ژله رنگ روشن باعث میشه که رنگ سبز چمن ما شفاف تر و خوشرنگتر بشه . دقت کنید . ژله ماستی باید رو باشه و روی ظرف قرار بگیره . چون ژله سبز روشن و شفاف بعدا روی کار قرار میگیره . این ژله آخر سر  داخل سینی پذیرایی دمر میشه . میتونین به جای آناناس همه ژله رو از رنگ سبز تهیه کنین ولی رنگش به این روشنی و شفافیت نمیشه . پس از حدود دو الی سه ساعت ( بستگی به درجه برودت جا یخی یخچال تون داره ) وقتی ژله  کاملا بست .آماده تزیین هستش . از پودر بیسکویت برای شن ها و از شکلات مایع برای حاشیه شنها و رد انداختن کناره پیاده رو و از چترها برای آفتابگیر و ازپاستیل نواری برای پل روی پیاده رو  و از دراژه و ترافل برای سنگریزه های روی چمن و نیز چوب شور میتونین برای تزیین بیشتر استفاده کنین .....از کمی ژله آبی هم برای آبنما استفاده شده . کمی از روی ژله سبز با قاشق بردارین و گود کنین و وقتی به ژله سفید رسیدین دیگه بیشتر عمیق نکنین . بعد وقتی ژله آبی هنوز سفت نشده ازش بردارین و در جای گود بریزین .    

نکات :
* تهیه این ژله بسیار آسونه .*

برای اینکه جهت تزیین از خامه استفاده نشه میتونین از دارزه های رنگی برای دور ظرف یا سینی استفاده کنین .ولی میتونین خامه هم بکار ببرین . باقی تزیینات سلیقه ایست . از قوه تخیل خود کمک بگیرین .مطمئنم که شما با حوصله بیشتر اینکار رو بهترازمن انجام خواهید داد .* همینکار ژله رو میتونین به شکل زمین فوتبال هم تهیه کنین . با خامه و شکلات مایع خط کشی کنین و بعد از پاستیل ها به جای بازیکنان و از ویفر برای دروازه استفاده کنین . نگران نباشین چون قدرت تخیل کودک اینقدر قوی هست که اگه شکل پارک هم نشده باشه ، این رو پارک ببینه !!  دقت کنید که این ژله رو اگه برعکس درست کنید رنگ کدر تون رو قرار میگیره و اونی که میخواهید نمیشه . 

اطلاعات مفید در مورد ژله و پودر و ورق ژلاتین و پودر آگارآگار در سفره خونه

ژله با گل تزریقی

ژله ها

ژله با گل تزریقی به شکل قلب

1 ژله مروارید یا ژله خاویار
2 ژله هلو و ماست
3 ژله ستاره ای رنگی امریکایی
4 ژله انگوری تزیینی
5 ژله هندوانه ای
6 ژله بستنی شکو کوکی
7 ژله شیر شکلات
8 ژله بستنی انگوری
9 روبان های ژله یی!
10 ژله شطرنجی
11 شارلوت ژله ای
12 بادکنک های ژله یی!
13 ژله باقلوایی
14 ژله ی پروانه ای
15 ژله طبقه ای شیر و هات چاکلت
16 ژله با گل تزریقی
17 ژله توتی فروتی
18 ژله رز سیب
19 ژله آکواریم وارونه
20 ژله تخم مرغی
21 ژله میوه ای
22 ژله سه رنگ خامه و توت فرنگی
23 ژله رولتی (فرفره ای)
24 ژله بستنی آبی
25 ژله رنگین کمان
26 ژله با تزیین گل خوراکی
27 ژله موزائیکی یا ژله خرده شیشه
28 کرم ژله دو رنگ با توت فرنگی
29 کرم ژله پرتقالی
30 ژله با تزیین درخت کریسمس

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn