1ed2w3

املت پنیر و پیازچه میان پر با سبزیجات

مواد لازم :

4 عدد تخم مرغ درشت

4 ق غ شیر

نمک یک پنسه

فلفل سیاه تازه اسیاب شده

1/4 پیمانه  پنیر گرویر  Gruyère  یا چدار رنده شده

پیازچه خرد شده ( با ساقه سبز )

روغن مایع یا مارگارین یا کره

نکته : در صورت تمایل میتوان ریحان خرد شده یا ترخون و جعفری و گشنیز و فلفل دلمه نگینی ریز شده و قارچ ریز شده نگینی یا کدو سبز خرد شده , پنیر سفید خرد شده و 

پیاز نگینی ریز تفت داده شده و آووکادو و گوجه فرنگی فیله شده بدون تخم را آماده کرد و تفت داد و آنها را برای میان املت استفاده نمود .

طرز تهیه : ابتدا سبزیجات دلخواه را ریز خرد کرده و با پیاز مقداری تفت دهید و کنار قرار دهید . سپس تخم مرغ ها را شکسته و هم بزنید تا از لختگی در آیند . نمک و فلفل اضافه کنید . شیر و پیازچه خرد شده را اضافه کنید .

سپس تابه را گرم کرده و روغن را داخل تابه بریزید . اکنون مایه تخم مرغ و پیازچه را در تابه بریزید و کمی صبر کنید تا خود را بگیرد . سپس پنیر را اضافه کنید . وقتی روی حرارت یک طرف آن خود را گرفت و پنیر هم ذوب شد , به آرامی یک تا دو ق غ از مواد و سبزیجات دلخواه و تفت داده شده و نرم شده روی  یک طرف املت  بریزید و آن را تا بزنید .

1swewwd

دراین صورت فقط یک طرف را سرخ میکنیم . نکته : میتوانید بدون سبزیجات و فقط با پنیر و پیازچه تهیه کنید و آن را چند بار تا بزنید تا به شکل تصویر اول در آید . آن را با نان و سبزیجات دلخواه سرو کنید .

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn