مرغ بریان شکم پر
مواد لازم :
یکعدد مرغ کامل با پوست
گوجه فرنگی و
پیاز هرکدام یکعدد
پیاز داغ کمی
زرشک و گردو خرد شده کمی
سبزیجات معطر
رب گوجه سه قاشق غذاخوری
رب انار یک قاشق
سبزیجات برای دورچین

طرز تهیه : مرغ رو بشورین و چندین ساعت توی آب نمک خیس کنین . بعد بشورین و کمی داخل شکم مرغ رو با روغن مایع چرب کنین . سبزیجات معطر شسته و خرد شده رو به همراه زرشک و گردو خرد شده و پیازداغ و گوجه وپیاز خام داخل شکم مرغ بذارین .با رب گوجه فرنگی و رب انار و کمی روغن مایع و آبلیموترش و یا کمی سرکه بالزامیک و نمک وکمی ادویه دلخواه ( پودر سیر یا پودر پیاز و یا فلفل و ادوله مخلوط و یا گرام ماسالا ) سس درست کنین و تمام بدن و زوایای مرغ رو از این بمالین . بعد پاهای مرغ رو یا با نخ کتانی محکمی بندین و یا داخل پوست مرغ رو کمی چاک بدین که پاها ی مرغ رو ثابت نگهداره . نکته : میله رو طوری درون مرغ فروببرین که بتونین دوتا سیخک های اطراف میله رو جسم مرغ اون محکم کنین تا با هربار چرخاندن مرغتون سر جای خود باقی نمونه ! دوتا سیخک های اطراف میله جوجه گردان برای همینه که مرغ روی میله محکم نگهداشته بشه تا وقتی میله میچرخه - مرغ هم همراهش بچرخه . نه اینکه فقط میله بچرخه و مرغ ثابت باشه .بعدا که سیخ و میله داغ شد نمی تونین این کار رو انجام بدین . پس دقت کنین تا حتما با چرخش میله مطمئن بشین که مرغ روی میله چرخان خواهد بود . ضمنا دقت کنین بعضی از اجاق گازها برای استفاده از جوجه گردون طوری طراحی شدن که هواکش برای تهویه ندارن و باید حتما در فر نیمه باز بمونه . از این امر هم مطمئن بشین که اگه درش بسته باشه مشکلی پیش نمیاد .البته اگه پس از کردن در آب نمک و شستن مرغ مرغ رو توی پیازخرد شده بذارین مدتی بمونه و بعدا پیاز ها رو از روش بردارین و کاملا به این سس آغشته کنین و بذارین مدتی بمونه . اینطوری طعم و مزه مرغ خیلی بهتره و گوشت ترد تری خواهد داشت . حدود دو الی سه ساعت برای پخت مرغ وقت لازمه .زود به زود بهش سر بزنین .حالا اون سس باقیمانده رو با کمی آبگوشت و یا مرغ و (یا قرص سوپ ) وباقیمانده سبزیجات معطر بجوشونین و ازش برای روی مرغ سس درست کنین.

نکات :
سبزیجات معطر : جعفری و گشنیز و نعنا و ترخون و شوید و ....... . سیخ جوجه گردون رو از درون فر بیرون بذارین . فر روروشن و قبلا داغ کنین .نکته : برای امتحان این که آیا پخته یا نه ..اگه یک چنگال رو توی سینه فرو کنین متوجه میشین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn