سیب زمینی برشته در فر
مواد لازم :
سیب زمینی آبپز و سرد شده
نمک و فلفل
کمی روغن زیتون یا روغن هسته انگور
آویشن و پودر سیر یا موسیر


طرز تهیه : سیب زمینی رو آبپز کنین . پس از اینکه خنک شدن بذارین توی یخچال یکشب بمونه . بعد پوستش رو بکنین . کمی درشت و ضخیم خرد کنین .  یک تکه کاغذ آلومینیم رو باز کنین و توی سینی فر بذارین و با قلم موی آشپزی که توی روغن سرخ کردنی آغشته کردین روی کف کاغذ بکشین و سپس سیب زمینی ها رو روی اون بریزین و روی اونها  با قلم مو چرب کنین . کاغذ آلومینیم یا فویل کمک میکنه که زیر و روی سیب زمینی ها زودتر برشته بشن . نمک و فلفل و پودر موسیر ( یا سیر ) و کمی پودر آویشن روشون بپاشین . حالا بذارین توی فر با دمای 200 درجه توی قسمت وسط . حدود نیمساعت بعد  وقتی سیب زمینی ها برشته شدن ....آماده خوردن هستن . این سیب زمینی برشته رو با هر سسی که دوست دارین میتونین سرو کنین . این سس " تارتار " هستش . که از سس مایونز و کمی خیار شور و پیاز رنده شده و کمی جعفری و گشنیز خردشده و نمک و فلفل تشکیل شده . 
نکات :
این سیب زمینی حسن اش به اینه که از نوع سرخ شده در روغن بهداشتی تره و نیز در مصرف روغن نیز صرفه جویی میشه . خیلی راحت و آسونتره و توی فر خود بخود برشته میشه و نیازی نداره که بالای سرش بایستین و مراقبش باشین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn