pizza_narenjak
مواد لازم برای نان پیتزا :
آرد 1 پیمانه
آب 1 پیمانه
روغن جامد 2 ق س
تخم مرغ 3 عدد
نمک نوک ق چ
کاغذ روغنی به مقدار کافی
مواد لازم برای داخل پیتزا
گوشت چرخ کرده 200گرم
پنیر پیتزا 150 گرم
رب گوجه فرنگی 1ق س
فلفل دلمه ای متوسط 1عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم
نخود سبز و ذرت پخته و هویج نگینی پخته 1 پیمانه
روغن 2ق س
آویشن 1/2 ق چ
آب 1/2 پیمانه
طرز تهیه نان پیتزا : آب و روغن و نمک را روی حرارت گذاشته و به محض جوش آمدن آرد را به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا یکدست شود و سپس از روی حرارت برداشته و بازهم هم میزنیم تا وقتیکه خمیر خنک شده و گلوله نشود . بعد از خنک شد تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و هم میزنیم تا خمیر نرم و براق و یکدستی بدست آید .روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و را در قالب شکوفه بریزید و با دهانه گشاد آن شکوفه های بزرگ از خمیر و با فاصله روی کاغذ روغنی بزنید . فر را از قبل روشن کرده و با درجه 220 درجه سانتیگراد گرم کنید .بعد سینی محتوی نانها را در طبقه وسط فر بمدت 15 تا 20 دقیقه قرار داده تا مغز پخت شوند . سپس بیرون اورده اجازه دهید سرد شوند . نکته : اگرسطح روی نانها در حال برشته شدن است یا به عبارتی حرارت فرتان بالاست .زودتر از 20 دقیقه نانها را از فر بیرون بیاورید تا خیلی سفت نشوند چون یک مرحله پختن هم در پیش دارند .
طرز تهیه مواد داخل پیتزا : روغن را در ماهیتابه ریخته و گوشت را تفت دهید سپس فلفل دلمه ای را اضافه کنید و تفت دهید. بعد سبزیجات پخته را اضافه میکنیم و رب را هم اضافه کرده و خوب هم میزنیم.  مواد را با نمک و فلفل و آویشن مزه دار کنید . آب را اضافه کرده و اجازه دهید روی حرارت ملایم گوشت پخته شود. نانهای آماده را با چاقو برش عرضی زده و با مواد داخلشان را پر میکنیم کمی پنیر پیتزا ر مواد ریخته و و نیمه بالایی را با کمی فشار روی نیمه پایینی نان میگذاریم.به همین ترتیب نانها را آماده کرده فر با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کرده و در طبقه وسط بمدت 8 تا 10 دقیقه میذاریم تا پنیرها آب شوند .
میتوانید نانهای پر شده با مواد را دیگر در فر نذارید در ظروف در بسته گذاشته و فریز کنید تا برای موقعی که عجله داشتید آن را روی برای گرم شدن و آب شدن پنیر در مایکروویو بذارید .
بجای مواد پیتزا میتوانید نانها را با سالاد الویه پر کنید.پیشنهاد خوبی برای میهمانی ها خصوصا تولد بچه هاست .

دستور وعکس : سوگلی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn