شاورمای رول با مرغ Chicken Shawarma roll
مواد لازم :
سینه مرغ2 عدد(ریش ریش شده)
روغن مایع نصف لیوان
پنیر مایع یا سس مایونز به مقدار لازم
خیارشور به مقدار لازم
پیاز خلال شده 3 عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم
قرص مگی 1 عدد
ادویه مخلوط کمی
نان لواش به مقدار لازم

طرز تهیه : روغن را در ماهیتابه می ریزیم تا گرم شود سپس پیازهای خلال شده را به آن اضافه می کنیم هم می زنیم تا طلایی رنگ شود.
قطعات مرغ ریش ریش شده را به آن اضافه کرده و هم می زنیم. سپس ادویه ها را به همراه قرص عصاره مگی به آن اضافه کرده هم می زنیم تا وقتی مرغ درست شود و طلایی رنگ شود.
نانهای لواش را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و روی هر کدام از آنها را سس مایونز یا پنیر مایع می کشیم سپس روی هر کدام را مخلوط مرغ و پیاز ریخته و خیارشور را به صورت انگشتی می بریم و روی مرغ می گذاریم. نانها را می پیچیم.

نانهای پیچیده شده را در ظرف مخصوص فر می چینیم و سپس ظرف را به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم در فر می گذاریم تا روی نانها طلایی رنگ شود. دستور و عکس از سحر


نکات :
* من برای مواد داخلش سینه مرغ خلالی خرد شده رو تفت دادم با قارچ سرخ شده... روی نون سس مایونز زدن و موادم ریختم و دو برش خیارشور گذاشتم . روی نون زرده تخم مرغ و کنجد زدم و 25 دقیقه با درجه 180 توی فر گذاشتم.* می توانیم قبل از گذاشت نانها در فر روی آنها کمی کره بکشیم .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn