پیتزا مخصوص به شکل آفتابگردان sunflower pizza
مواد لازم :
۱۵۰ گرم آرد
کره آب شده تقریبا گرم ۴۰ گرم
بکینگ پودر ۱۰گرم
نمک 4/1 قاشق چای خوری
ماست زده شده ۸۰گرم
شکر ۱۰گرم

طرز تهیه :اول کره رو آب می‌کنیم به آرامی ولی‌ نباید زیاد داغ بشود در حدی که کامل آب شده و سفتی نداشته باشد .ماست زده شده را با آن به خوبی‌ مخلوط می‌کنیم بعد مواد خشک رو با هم ۳بار الک کرده در ظرفی ریخته و مخلوط کره و ماست را اضافه کرده و هم می‌زنیم اول با نوک انگشت آرد و ماست کره را کم کم حل کرده کمی گلوله که شد با کف دست به آرامی ماساژ میدهیم و ۵دقیقه استراحت میدهیم.
*  تهیه پیتزا :این خمیر را نازک پهن می‌کنیم، روش را کمی‌ سس پیتزا می‌زنیم..من این سس را خودم درست با کمی‌ رب گوجه و آب و سبزیجات پودر خشک مثل رزماری کردم. روی سس را هم سوسیس و کالباس و هر چی‌ دوست دارید بریزید و روش را هم پنیر رنده شده پیتزا بریزید .بعد خمیر را با هم به صورتی‌ که می‌بینید قاچ بزنید و تو فر رو حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد به مدت 25 دقیقه بذارید. 

 دستور تهیه خمیر : دریا از ژاپن  تهیه پیتزا و عکس : فرزانه کانادا


نکات :
۱۵۰گرم آرد با قاشق سر صاف بخواهی اندازه بگیرین که ۱قاشق برابر ۴ گرم هست ولی‌ با پیمانه‌های درجه دار ۲۰۰میلیگرم می‌شه ۱۰۰گرم .
بکینگ پودر ۱قاشق چأی خوری۳گرم.
شکر ۱قاشق نسبتا پر۱۰گرم .
ماست زده شده ۱ قاشق تقریبا ۹ گرم و به میلی‌ لیتر ۸۰میلی‌ لیتر مساوی ۸۰گرم

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn