مواد لازم :
آرد حدود 400 گرم
روغن مایع 3 قاشق غ
شیر ولرم یک پیمانه
آب ولرم نصف پیمانه
شکر 1 ق سوپخوری
خمیر مایه 1 ق سوپخوری
نمک قدری
فلفل دلمه ای خرد شده رنگی
کالباس سوسیس خرد شده
پیاز و قارچ خرد شده
زیتون بدون هسته و خرد شده
گوجه فرنگی ورقه شده
پنیرچدار و موتزارلا رنده شده


شکر و خمیر مایه رو با آب ولرم تو لیوان بزرگ مخلوط کنین و مدت کوتاهی مثلا ده الی پانزده بذارین جای گرم تا عمل کنه و کف کنه . داخل یک ظرف گود ، روغن مایع و شیر رو بریزین و این مخلوط خمیر مایه رو بهش اضافه کنین و هم بزنین و سپس کم کم از آرد داخلش بریزین و مخلوط کنین . تا کاملا خمیر بشه . اونقدر که به دست نچسبه . سپس یک ساعت روش رو بپوشانین و بهش استراحت بدین تا کمی حجمش بیشتر بشه قالب مافین رو چرب کنین ( یا توش کاغذ بندازین ) و دست تو رو آردی کنین . از خمیر کمی بردارین و توی دست گود کنین و کمی مواد و پنیر لاش بریزین و ببندین  . اینطوری قسمت زیر خمیر خالی نمیمونه . حالا کمی از روی خمیر رو گود کنین و داخل قالب بذارین و حالا سس مخصوص بمالین و کمی پودر آویشن و مواد بریزین و پنیر بپاشین . فر را داغ کنین . درجه فر رو روی 240 سانتیگراد تنظیم کنین و طبقه وسط به مدت 20 دقیقه بذارین . تا پنیر ذوب و خمیر برشته بشه .مراقب پیتزا باشین و مرتب بررسی کنین که بیش از حد طلایی ! نشه . . اندازه مواد و دستور تهیه سس مخصوص این پیتزا در منوی سس ها موجوده .
نکات :
* برای تهیه پیتزا همیشه از دو نوع پنیر و حتما رنده شده استفاده کنین . یکی از این پنیرها میتونه چدار یا گودا باشه و دیگری موتزارلا که به پنیر پیتزا موسوم هستش .* در تهیه پیتزا ، از پنیرها با سخاوت استفاده کنین * سس پیتزا خیلی مهمه . از کمی رب گوجه فرنگی و سرکه و کمی پودر سیر و پودر یا عرق آویشن یا ارگانو با مقداری شکر این رو خودتون تهیه کنین و کمی هم ادویه و روغن زیتون بهش بزنین و بذارین کمی غلیظ بشه . * یک پیتزای خوب باید پنیر روش ذوب و طلایی بشه و خمیرش هم کاملا پخته باشه و خمیر نمونه . * پنیرلایه آخر رو در مراحل انتهایی به پیتزا اضافه کنین و وقتی طلایی شد بردارین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn