پنیر با نان فندقی غذای پیک نیک و مسافرت 
مواد لازم :
ارد سفید یا سبوس دار200 گرم
1/2 قاشق چایخوری پودر خردل
یا 1 قاشق چای خوری خردل مایع
3 قاشق چایخوری بگینک پودر
100 گرم کره
200 گرم پنیر فتا
ا عدد تخم مرغ
حدود 50 میل شیر
نمک 1/8 قاشق چایخوری
فلفل کمی
120 گرم فندق پودر شده
برگ کاهو و گوجه حلقه شد 

طرز تهیه :ابتدا نیمی از آرد را درون ظزفی ریخته سپس روی آن را بکینگ پودر و خردل و نمک و فلفل میزنیم .بعد 50 گرم کره را کمی نرم میکنیم و به همراه بقیه ارد به مواد اضافه میکنیم.هم میزنیم تا مخلوطی شبیه تکه های کوچک خرده نان در بیاد 70  . گرم مغز فندق را پودر میکنیم و به مواد اضافه میکنیم . تخم مرغ را کمی با چنگال زده تا از لختگی در بیاد .کمی از تخم مرع را جهات مالیدن روی نان نگه میداریم و بیقه را داخل مواد میریزیم و 100 گرم از پنیر را رنده درشت کرده اضافه میکنیم.مواد را کمی هم زده و بعد شیر را کم کم اضاف میکنیم با دست ورز می دهیم تا انسجام پیدا کند. (امکان داره شیر را کمتر و یا حدود 20 میلی لیتر بیشتر ببرد تا خمیری لطیف به دست اید).

خمیر را به 2 نیم می کنیم روی میز ارد پاشی شده با وردنه باز میکنیم قطر 25 سانت .روی یکی از خمیر هرا 8 تا شیار ایجاد میکنیم با چاقو . اما نباید خمیر را ببریم فقط خط بیفته برای زیبایd کار.هر دو خمیر را توی سینی فر گذاشته و روش را با برس تخم مرغ زده و در فر از قبل گرم شده با حرارت 190درجه حدود 20 تا 25 دقیقه قرار میدهیم تا طلایی بشه .

توی فاصله ای نانها توی فر هست بقیه کره را ذوب کرده و باقی مانده پودر فندق را اضافه کرده و وقتی نانها پخت از قسمتی که نانها داخلش مواد میگذاریم را با این معجون اغشته میکنیم (توجه داشته باشید تا نانها داغ هست این کار را بگیند که کره به خوردش بره )بعد از سرد شدن بقیه پنیر را ورقه کرده روی نان گذاشته و بعد گوجه و بعد کاهو و تکه بعدی نان را روی مواد گذاشته و برش میدهیم.برای اینکه نانها گرد در بیاد یک بشقاب یا راحت تر در قابلمه ای را روی خمیر بگذارید و با یک چاقوی تیز دورش را ببرید و اضافه خمیر به راحتی بر داشته میشه.و خمیری گرد و تمیز داریم. دستور: بهارگل و عکس و تهیه : سحر


نکات :
* پنیر فتای من، مثل ماست چکیده بود، نمی شد رنده زد توی مواد.واسه همین من از پنیر لیقوان استفاده کردم. من از خردل توی خمیر استفاده نکردم .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn