1ade431

مواد لازم :
4 عدد موز سفت
آب  یک و یک چهارم پیمانه
شکر  2 پیمانه
آب یک لیمو ترش تازه  یک قاشق سوپخوری

در صورت تمایل مغز پسته

طرز تهیه :
موزها رو حلقه حلقه برش بزنید نه نازک باشد و نه ضخیم . سپس شربت را روی حرارت با آب و شکر قوام آوردی و  آماده کنید . یعدآبلیمو را اضافه کرده و اجازه دهید تا شیره مجدد به جوش بیاد . حالا موزهای خرد شده را اضافه کنید و به محض اضافه کردن موزها , مربا را هم زده و مغز پسته ها را اضافه کنید و  سریع از روی حرارت بردارید . بعد از سرد شدن , مربا را چند روز بدون در داخل یخچال قرار داده ، پس از آن در ظرف را ببندید.
نکته : شاید سوال براتون پیش بیاد که موز سیاه میشه , آبلیمو علاوه بر جلوگیری از شکرک زدن در این امر نیز موثره  .ضمنا میتونید کمی آبلیمو روی حلقه های موز بمالید  .
نباید شربت زیاد باشه همینقدر که موزها رو در خودش بگیره و خشک نباشه . این خیلی مهمه که شربت کم و غلیظ باشه. مغز پسته هم نداشتید میتونید نریزید .
این مربا سخت نیست و حساسیتی نداره . فقط شربت خوب قوام بیاد و موزها رو بریزید توش هم بزنید سریع از روی گاز بردارید . ولی مثل آش هم نزنید که موزها له و حلوا میشه .

استفاده از مقداری پودر ژلاتین در داخل شهد مربا پس از قوام آمدن میتونه از سیاه شدن موزها جلوگیری کنه  . ضمنا موزها باید داخل شربت باشند که در اثر ماندن سیاه نشن .

دستور از خانم وهاب زاده در مجله هنر آشپزی شماره 58 و  تهیه و عکس : بانوی زندگی

این مربای آسان و سریع با مغز پسته بعنوان دسر در میهمانی ها بسیار شیک و خوشمزه است .

نکات مربوط به شهد یا شربت بار در سفره خونه

شهد یا شربت بار برای مرباها و کیک ها و تهیه شیرینی ها

مربا ،ژله ,کرم, مارمالاد

مربای عناب خشک با هل

مارمالاد عناب و لیمو

مربای خرمالو

1 مربای خرمالو
2 مارمالاد خرمالو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn