1amorababahar1 copy

مربای بهارنارنج یا شکوفه پرتقال و نارنج

بهار نارنج شکوفه و گل درخت پرتقال و نارنج است که عرق آن نیز بسیار مفید و مفرح و آرامبخش است و میتوان با آن شربت تهیه نمود .

مواد لازم :

دو پیمانه بهارنارنج تازه ( حدود یک سوم پیمانه خشک )

شکر یک و نیم پیمانه

آهک 5 ق غ (   Lime  و  Kalk  ) + آب 

 1amorababahar21

آب آهک برای این مربا حدود دو پیمانه

آب دو پیمانه

عرق بهارنارنج 1/3 پیمانه

آب لیموترش یک ق غ

1amorababahar20 copy

طرز تهیه بهار نارنج : برای گرفتن تلخی شکوفه ها باید ابتدا بهارنارنج تازه را در داخل مقداری آب ریخته و روی حرارت قرار دهید تا آب آن بجوش آید. اکنون اجازه دهید تا در کناری بماند تا آب سرد شود . سپس ابکش کنید و مجددا داخل آب گرم بریزید و اجازه دهید تا بماند و وقتی سرد شد دوباره ابکش کنید . اینکار را چندین مرتبه انجام دهید تا تلخی گلبرگ ها گرفته شود . اکنون در مرتبه آخر اجازه دهید در همان اب یک شب بماند . ر.ز بعد شهد را با آب و شکر داخل دستور تهیه و هم بزنید و شکوفه ها را آبکش کرده داخل این مخلوط شکر و آب بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بجوشانید  .با جوشیدن و پختن کم کم بهارنارنج لوری و شیشه ای و شفاف میشود . اکنون عرق بهارنارنج را اضافه کنید و کمی بجوشانید تا مراب کاملا قوام بیاید و غلظت بگیرد و سپس آبلیمو را اضافه کرده و هم بزنید و از روی بردارید . در همان ظرف خنک کنید .

1amorababahar4 copy

نکته :  از بهار نارنج خشک هم میتوان مربا تهیه کرد ولی باید قبل از تهیه شکوفه ها را الک کنید تا خرده ها خارج شوند و سپس در آب خیس کنید و وقتی گلبرگ شکوفه ها از هم باز و کمی نرم شدند میتوانید مراحل تهیه مربا را انجام دهید . اگر میخواهید گلهای مربا حالت ترد داشته باشد قبل از پختن ابتدا آب آهک را با استفاده از 2 لیوان آب و 5  ق غ  آهک تهیه کنید و اجازه دهید ته نشین شود و سپس شکوفه ها را داخل آن قرار دهید تا روی آن را آب آهک بگیرد . مدت حدود 12 تا 18 ساعت کافیست . سپس چندبار آب آنرا عوض کنید و بعد مراحل را از ابتدای دستور انجام دهید .

نکته : این مربا نیاز به هل و افزودنی های طعم دهنده ندارد بهارنارنج بقدر کافی خود معطر است . رنگ مربا هم خو با شفاف شدن به کهربایی میزند و نیازی به افزودنی رنگی و زعفران و ... نیست .

نارنج و خواص مفید آن Sour orange

بهارنارنج و خواص آن Orange Blossom Tea
اخبار تغذیه , خواص خوراکی ها و سبزیجات , عرقیات

دمنوش زنجبیل و بهارنارنج

چای بهار نارنج Orange blossom tea

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn