3asmoothie201

مربای گل اقاقیا Acacia

مواد لازم :

حدود هجده خوشه گل اقاقیا بنفش یا سفید

دو عدد سیب درش یا گلابی برای غلظت دادن به مربا

دو پیمانه آب

سه پیمانه شکر

آب نصف لیموترش

 

در صورت تمایل از خلال بادام یا پسته هم میتوان برای تزیین مربا بهره گرفت . آنها را خیس کرد و سپس در آخرداخل  مربا ریخت و مخلوط کرد و از روی حرارت برداشت .

طرز تهیه : ابتدا گلها را از خوشه جدا کنید . گلهها را داخل آب سرد خیس کنید و کمی صبر کنید ا اگر حشره داخلش بود خارج شود وسپس آنرا بشویید و آبکش کنید و بعد روی پارچه تمیزی بریزید تا کاملا خشک شوند .

سیب ها را پوس بگیرید وهسته کنید و قاچ بزنید یا درشت رنده کنید  . اکنون اب و شکر را مخلوط کنید و سیب ها را داخلش بپزید . سپس میتوانید سیب ها را جدا کنید و شهد را روی حرارت قرار دهید و گلها را داخلش ریخه و سپس به غلظت برسانید .

اما میتوانید در عین حال سیب ها را رنده کرده و در شهد بپزید و صاف نکنید . گلها را داخل آن بریزید تا بپزند و با سیب مخلوط شوند . برای پخت شکوفه گل اقاقیا حدود ده ا دوازده دقیقه کافسیت . آب لیموترش را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید . 

روش دیگر اینکه میتوانید سیب قرمز استفاده کنید و پس از پختن سیب ها , شهد را به صورت پوره در آورید و گل ها را داخلش بپزید . بدون سیب هم میتوان دقیقا مانند دستور مربای گل گاوزبان عمل کرد .

اطلاعات در مورد گل اقاقیا و خواص آن در سفره خونه

https://instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn