کرم کارامل پرتقالی
مواد لازم :
آب پرتقال 2 پیمانه
تخم مرغ ۵ عدد
پودر قند ۱۰۰ گرم
شکر برای کارامل کردن ۳ ق غذاخوری

طرز تهیه : شکر را در ظرف مناسبی کارامل کرده و سپس کنار می گذاریم (ظرفی که می خواهیم کارامل را در آن تهیه کنیم)، تخم مرغها را همراه با پودر قند با همزن می زنیم به حدی که کاملا مانند کرم شود، سپس آب پرتقال را روی آن ریخته و خوب مخلوط می کنیم، بعد از صافی رد کرده و در ظرف کارامل می ریزیم و به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه آن را «بن ماری» می کنیم،  کرم کارامل را پس از خنک شدن در یخچال قرارمی دهیم تا کاملا سرد شود، سپس در ظرف مخصوصی برمی گردانیم و به صورت سرد سرو می کنیم.

این دستوری که نوشتم دستور اصلیش بود من تو تزئینش یه کوچولو تغییر دادم . همونطور که می بینید من شکر کارامل رو ته ظرف نریختم بلکه از ژله پرتقال برای روی کارامل استفاده کردم ( بعد از سرد شدن کارامل ژله پرتقال رو پختم رو کرم گذاشتم تو یخچال تا ببنده بعد دوسری برگردوندم تا ژله رو بایسته اگه ژله پائین باشه به خاطر تفاوت چگالی زیاد دسر کج و معوج میشه یعنی ژله نمیتونه وزن کرم رو تحمل کنه ( برای ته ظرف هم یه کم آب پرتقال رو با پودر ژلاتین حل شده قاطی کردم ، دسر رو که تو ظرف مورد نظر برگردوندم اون مایع رو هم ریختم ته ظرف گذاشتم تا خودش رو ببنده.
نکات :
* - (طریقه بن ماری به این صورت است که ظرف بزرگتری را پر از آب کرده و ظرف حاوی کرم را داخل آن قرار داده و در فر روشن می گذاریم تا کرم بر روی آب پخته شود.). ** - لازم به ذکره من کارامل رو تا حالا با اب سیب و آب آلبالو هم درست کردم هرکدوم درنوع خودش مزه متفاوتی از کارامل رو دارن .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn