مواد لازم :
سیم گلسازی
نوار سبز رنگ
ساقه پرچم
ورقه ژلاتین

دو تا ورقه ژلاتین رو در آب خیساندم . بعد که خوب نرم شد آبش رو چلاندم و در ماکروفر به مدت نیم دقیقه گذاشتم تا آب بشه. سپس بهش زمان می دیم که ژلاتین سرد بشه . و حالا با استفاده از سیم گلبرگها رو درست می کنیم: مرتب امتحان می کنیم ببینیم وقتی تو ظرف ژلاتین می زنیم و خیلی خیلی آروم بیرون می کشیم تا بفهمیم که حباب تشکیل میشه یا نه . وقتی ژلاتین به یه دمای خاصی می رسه این امر ممکن میشه و با آزمایش و خطا زمانش رو می فهمیم. یعنی دور سیم ها حباب تشکیل میشه و مانند بال پروانه یا گلبرگ نازک میشه . من هر دوتا گبلرگ که درست میکردم ژلاتینم سفتتر میشد . سپس 4-5 ثانیه تو ماکروفر می ذاشتم تا نرم و گرم بشه و بقیه رو امتحان میکردم .این کار به حوصله زیادی نیاز داره خیلی آروم و با حوصله حبابهارو می کشیم بیرون و نگه میداریم تا ژلاتین اضافیش گرفته بشه .

 

gol_o_parvaneh_1

بعد توی اسفنجی چیزی فرو می کنیم تا خشک بشه. 5-6 ساعت زمان میدیم تا گلبرگا حسابی بمونه و خشک بشه . بعد با اکلیل خوراکی و رنگ خوراکی با فلم موی نرم رنگ آمیزی می کنیم. من اول با رنگم آب مخلوط می کردم که رقیق بشه .ولی اینکار باعث پاره شدن گلبرگ ها میشه . شما هرگز این کارو نکنین.اکلیل رو با کمی روغن مخلوط کردم و روی گلبرگ ها مالیدم .

Gol_o_parvaneh_4

حدود 3-4 دقیقه می ذاریم تا رنگش خشک بشه. حالا نوبت ساختن گل از گلبرگ هاست : موقع درست کردن گلبرگا سیم رو بلند تر می گیریم که موقع گل درست کردن ساقه داشته باشیم. گلبرگ هارو کنار هم قرار می دیم و وسطشون پرچم می ذاریم و سیمهاشون رو به هم می پیچیم تا محکم بشن.بعد با نوار سبز ساقه رو می پوشونیم. دستور و تهیه و عکس : ساراسیم

گل های ژلاتینه تزیینی
نکات : این کار صبر و حوصله زیادی لازم داره انقدر تمرین کنین تا درست از آب در بیاد .لازم نیست سیمشو در بیارین چون غرض که خوردنش نیست فقط برای زیباییه.در ضمن از این گلا برای تزیین انواع دسر ها حتی برای تو گلدونم میشه استفاده کرد .گلبرگ ها به یه سیم بلند وصلند . به شکل گل کنار هم قرار می دیم و وسطشون هم پرچم می ذاریم. بعد سیم پایینش رو به هم می پیچیم تا محکم بشن. بعد اگه فرم گل مون بهم خورده چون سیم انعطاف پذیره با دست بهشون فرم می دیم.نوار ساقه مثل چسب می مونه می پیچیم دور سیمه که شکل ساقه به خودش بگیره.برگها رو هم در حین پیچیدن نوار دور ساقه , لای نوار می ذاریم و ساقه رو تا پایین می پیچیم .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn