sunshine_71

دستور اختصاصی سفره خونه برای سپندار

مواد لازم :

یک بسته پودر ژله توت فرنگی

یک بسته پودر ژله انگور

3 تا 4 اسکوپ بستنی وانیلی

منجوق یا مروارید نقره ای

شکلات های رنگی قرمز و نقره ای

طرز تهیه :

ابتدا باید قالب کوچکی برای تهیه پاستیل های رنگی ریز به شکل قلب داشته باشید .من از قالب سیلیکونی که وسط آن قلب ریز داشت استفاده کردم از پشت قالب برای پاستیل و از داخل قالب برای قلبهای ژله ای بزرگتر استفاده کردم .

681358

برای تهیه پاستیل باید هر بسته پودر ژله را نصف کرده و با نصف لیوان ابجوش مخلوط کنید . اجازه دهید خنک شود و سپس در قالب بریزید . حتما قالب را کمی چرب کنید تا پاستیل و ژله های کامل بیرون آید . اکنون داخل لیوان از هر رنگ ژله با دستور معمولی تهیه کنید . یعنی هر بسته بسته را با یک لیوان آب جوش و سپس یک لیوان اب سرد مخلوط کنید .  ابتدا از یک رنگ داخل گیلاس مورد نظر ریخته و اجازه دهید تا کج قرار گیرد و کاملا ببندد و بعد رنگ دوم را کج بریزید و مجددا اجازه دهید تا کج قرار گیرد و کاملا بسته شود .باقی ژله را برای روی بستنی نگهدارید .

sunshine_10

اکنون اسکوپ های بستنی را بریزید . بعد مقداری از ژله بسته نشده را روی بستنی بریزید . از هردو رنگ استفاده کنید . ترکیب سفید و قرمز و بنفش زیبایی بوجود میاید . روی آن را با پاستیل و منجوق خوراکی تزیین کنید .

sunshine_3

این ژلاتین ها با عرق کردن جسم لیوان به ان می چسبند ! از پاستیل ها روی بدنه لیوان بچسبانید . روی گوشه آن یک منجوق قرار دهید . منجوق هم به ژلاتین میچسبد . روی پایه گیلاس را نیز پاستیل قلب و منجوق بچسبانید .

sunshine

اکنون بشقاب را با شکلاتهای قرمز و ژله قالبی بنفش و قرمز و برگ های خمیری فوندانت یا مارزیپان تزیین کنید .

sunrise_1

نامگذاری ابتکاری است ! sunrise سان رایز به معنای طلوع افتاب است . دسر سان شاین sunshine به دلیل رنگی بودن به نور و درخشش آفتاب تشبیه شده و ما نیز , طلوع را که سرفصل آغاز است انتخاب کردیم !

فهرست منوی پیشنهادی برای روز عشق و محبت یا سپندارمذگان

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn