marmalade_3

مواد لازم :

زرشک تازه نیم کیلو

شکر یک و نیم کیلو ( زرشک تازه ترش مزه است و شکر بیشتری نیاز است بنابر این تقریبا 3 برابر میران زرشک , شکر نیاز داریم ولی من کمی کمتر ریختم که مزه ترشی حس شود )

وانیل نصف ق چ

آب دو پیمانه

پودر ژلاتین 2 ق غ سر خالی

در صورت تمایل 2 ق آب لیمو نرش ( ولی زرشک تازه ترش مزه است و نیازی نیست )

نکاتی در مورد مارمالاد شفاف و غلیظ و  مقدار پودر ژلاتین و ورق ژلاتین

طرز تهیه :

ابتدا پودر ژلاتین را روی کمی اب سرد ریخته و ظرف آب را روی کتری میگذاریم تا روی حرارت با روش  بن ماری حل شود . آب و شکر را روی حرارت بگذارید و آنرا جوش آورید تا به قوام آید و کمی غلیظ شود . سپس زرشک های دم گرفته و تمیز کرده را داخل آن بریزید و حدود 10 دقیقه اجازه دهید بجوشد تا زرشک پخته و له شود .

شربت زرشک از مربای تازه زرشک

zereshk2

نکته : زرشک تازه را نباید زیاد پخت زیرا رنگ مارمالاد یا مربا تیره میشود . ضمنا مارمالاد نباید به اندازه مربا قوام بیاید و غلیظ شود . وقتی زرشک حدود 15 دقیقه پخت آن را هم زده و از روی حرارت بردارید . همه دستورات سفره خونه با زرشک

بعد از این دو روش پیش رو داریم :

1 -  اگر دوست دارید از روی صافی رد کنید تا دانه های تیره زرشک جدا شود . 2 - یا خیلی ساده , مایه را داخل مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا یکدست شود .

marmalade_zereshk1

من با روش دوم تهیه کردم و اتفاقا به نظرم دانه های سیاه و ریز داخل مارمالاد خیلی زیباست ! ضمنا نمیخواستم حتی ذره ای از زرشک های زیبا و یاقوتی خوشرنگ هدر شود !

سپس وانیل را به مایه صاف کرده آن یا داخل بلندر هم زده , اضافه کرده و هم بزنید و ژلاتین حل شده را اضافه کنید و مدت چند دقیقه بجوشانید تا وانیل و ژلاتین داخل مارمالاد یکدست شود و به غلظت دلخواه برسد .

marmalade_zereshk0

زرشک تازه کمی ترش مزه است و نیازی به آبلیمو ترش ندارد ولی اگر تمایل دارید میتوانید دو ق غ آب لیموترش هم اضافه کنید . اکنون شعله را خاموش کنید .اجازه دهید در داخل همان ظرف خنک شود و سپس یک شب در یخچال قرار دهید .

marmalade_zereshk2

روز بعد در شیشه استریل بریزید و در جای خنک قرار دهید . هنگام مصرف در دمای معمولی اتاق قرار دهید و بعد سرو کنید .از این مارمالاد زیبا و آتشین برای سرو و تزیین انواع بستنی و دسر و تارت ها و تارتلت ها و شیرینی ها میتوان استفاده کرد . مربای  زرشک تازه

مارمالاد پرتقال

مارمالاد خرمالو

انواع ژلاتین

پودر ژلاتین و ورق ژلاتین

تفاوت ورق و پودر ژلاتین

نکاتی در مورد ژلاتین 1

روش استفاده از ورق ژلاتین 1

روش استفاده از پودر ژلاتین 1

روش استفاده از پودر ژلاتین 2

روش استفاده از پودر ژلاتین 3

نکات لازم برای تهیه ی کرم و ژله 1

نکات لازم برای تهیه ی کرم و ژله 6

روش ها دیگر استفاده از پودر و ورق ژلاتین در ریزنکته ها  1

روش های دیگر استفاده از پودر و ورق ژلاتین در ریز نکته ها 2

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn