solardom

اول از همه مایکروفر با ماکروفر تفاوت دارد ! مایکرو پسوندی برای ریز و کوچک بودن است و ماکرو پسوندی برای بزرگ بودن . مایکروویو یعنی امواج ریزی که دارای فرکانس بالا و طول موج کم است این در حالی است که ماکروویو عکس آن است . پس مایکرو , مایکروفر یا مایکروویو درست است .


مروزه در اکثر خانه‌ها مایکروفر (اجاق مایکروویو) برای پخت و پز سریع یا گرم کردن فوری غذا بکار می‌رود. مزیت استفاده از این دستگاه وقتی روشن‌تر می‌شود که شما شاغل باشید. چون حتی می‌توانید یک برنامه پخت غذا به دستگاه بدهید تا وقتی به منزل برمی‌گردید، غذای شما پخته و‌ آماده خوردن باشد. یا اینکه وقتی گرسنه به منزل می‌رسید، می‌توانید غذای خود را سریع گرم کرده و نوش جان کنید. البته شاید بعضی‌ها از طعم غذایی که در مایکروفر پخته شده یا چایی که آب آن در مایکروفر به جوش آمده باشد، خوششان نیاید. شاید هم بعضی از شما شنیده باشید که تشعشعات امواج آن سرطان زاست و برای انسان ضرر دارد.
مایکروویو نوعی از امواج الکترومغناطیسی است که در واقع امواجی رادیویی با فرکانس بسیار بالا هستند. هر چه فرکانس تشعشع بالاتر رود، طول موج آن کمتر می‌شود و به همین علت به آن < مایکروویو > یعنی امواج کوتاه می‌گویند. اشعه مادون قرمز و ماوراء بنفش و X هم از امواج الکترومغناطیسی هستند اما طول موج آنها حتی از امواج مایکروویو هم کوتاه‌تر است .

این امواج ممکن است در برخورد با یک ماده ، منعکس، منتشر یا جذب شود. مواد فلزی این امواج را کاملا منعکس می‌کنند. اغلب مواد غیرفلزی مثل شیشه و پلاستیک امواج را از خود عبور می‌دهند و موادی که جاری آب هستند مانند غذاها و حتی انسان، انرژی این امواج را جذب می‌کنند. اگر سرعت جذب انرژی یک ماده بیش از سرعت از دست دادن آن باشد، دمای آن ماده بالا می‌رود.

اما در سولارم : در این دستگاه یک وسیله الکترونیکی به نام برای تولید امواج مایکروویو بکار می‌رود که فرکانس ۲/۴۵۰ مگاهرتز دارند. امواج تولید شده وارد فضای بسته اجاق که فلزی است شده و از دیواره‌ها منعکس می‌شود تا توسط غذا یا مایع داخل آن جذب شود. امواج در غذا نفوذ کرده و ملکول‌های آب داخل آن را تکان می‌دهد و با ایجاد سایش مولکولی تولید گرما و افزایش سریع دما می‌کند. به‌طوری‌که دمای پخت در مایکروفر معمولا بسیار کوتاهتر از اجاق‌های معمولی است. میزان گرما بستگی به رطوبت، شکل، حجم و توده غذای حاضر دارد. به دلیل وجود گرما بطور غیر یکنواخت در بعضی غذاها، ممکن است سطح غذا گرم باشد اما دمای مرکزی آن نزدیک به جوش باشد. یا در بعضی غذاها ممکن است نقاطی کاملا پخته و نقاطی نپخته باقی بماند.
اجاق سولاردم تا ۴ برابر سریع‌تر از یک اجاق کانوکشن غذا را می‌پزد. ما مرغ‌ها را با روش‌های مختلفی سرخ کردیم. سریع‌ترین آن ۳۷ دقیقه طول می‌کشد، یعنی حدود نصف زمانی که اجاق کانوکشن زمان می‌برد. در ضمن ما برای دو نفر سیب‌زمینی آب‌پز کردیم. با استفاده از کلید SPEED OUT این کار ۱۵ دقیقه زمان برد و در حالی که در اجاق معمولی ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. اما مثل همه مایکروفرها هر چه تعداد سیب‌زمینی‌زیادتر شود زمان بیشتری طول می‌کشد تا بپزد.

 

در صورتی که در اجاق‌های معمولی زمان پخت به مقدار ماده غذایی بستگی ندارد. پس در سولاردم تنها زمانی که حجم خیلی کمی غذا پخته شود زمان پخت آن ۴ برابر سریع‌تر از اجاق‌های معمولی خواهد بود. البته در هر صورت سولاردم سریع‌تر از اجاق معمولی غذا را می‌پزد.
غذای پخته شده در اجاق سولاردم برای سلامتی بهتر است چون غذا را سریع‌تر و در دمای بالاتری می‌پزد که در این حالت چربی کمتر و کربوهیدرات و پروتئین بیشتری در غذا نسبت به اجاق‌های معمولی باقی می‌ماند. جدای از عمق سرخ شدن گوشت، روش پخت آن کمترین تاثیر را در میزان چربی و کلسترول آن دارد. و در ضمن پختن نمی‌توان میزان پروتئین و کربوهیدارت را افزایش دهد. سبزیجات معمولا با مایکروفر و بخارپز بهتر می‌پزند و مواد مغذی کمتری از دست می‌دهند.


سولاردم خوب غذا را می‌پزد و به اندازه اجاق‌هایی كه تركیبی از انرژی‌های مایكروویو، گریل(كباب پز) و همرفت (كانوكشن ) هستند، كارآمد است اما شما باید هزینه زیادی فقط برای نور هالوژن بپردازید. اگر آگهی‌های اجاق نوری سولاردم شما را جذب كرده باشد، احتمالا فكر می‌كنید كه این اجاق با سرعت نور و تنها با استفاده از انرژی نور غذا را می‌پزد.

وقتی <انجمن مصرف كنندگان استرالیا> یكی از آنها را خرید تا ایرادات آن را بررسی كند، گزارش زیر را ارائه كرد: بسیار متعجب شدیم از اینكه فهمیدیم این اجاق تنها یك تركیب ساده از اجاق‌های مایكروویو، گریل و كانوكشن است كه علاوه بر آن، یك لامپ هالوژنه هم دارد. برخلاف آنچه آگهی‌ها تبلیغ می‌كنند این اجاق تنها با نور هالوژن غذا را نمی‌پزد بلكه هدف اصلی كمك گرفتن از آن برای سرخ كردن و گرم كردن به روش خودكار است.

مانند هر اجاق تركیبی مایكروویو- گریل - همرفت، شما می‌توانید از آن به عنوان یك مایكروفر، گریل یا كانوكشن به تنهایی یا با هم (بسته به چیزی كه می‌خواهید بپزید) استفاده كنید. مزیت هر اجاق تركیبی همه كاره بودن آن است. شما می‌توانید كلوچه، بیسكویت و غذاهایی را كه به طور معمول نمی‌توانید در یك مایكروفر استاندارد قرار دهید در آن پخته یا گرم كنید. این اجاق سریعتر از یك اجاق معمولی (كانوكشن) غذا را می‌پزد و به همان اندازه زمان می‌برد تا غذا را سرخ كند. آشپزخانه شما خیلی گرم نمی‌شود و شما در هزینه و انرژی صرفه جویی می‌كنید زیرا پخت سریعتر و كارآمد داشته‌اید.

كیفیت پخت چگونه است؟
ما 12 آزمایش با روش پخت‌های متفاوت انجام دادیم، در این آزمایش‌ها یخ تكه‌های گوشت و مرغ كامل را ذوب كردیم. پیتزای یخ زده و یك غذای نمونه را در بشقاب گرم كردیم. كلم بروكلی را پختیم، یك مرغ كامل را سرخ كردیم. سوسیس و نان تست را برشته كردیم. انواع كیك‌های اسفنجی، تارت میوه‌ای و كلوچه پختیم. ما دستورات سازنده اجاق را مو به مو رعایت كردیم و غذاها خوب پخته شد به جز پیتزایی كه به طور خودكار گرم شده بود كه ته آن به اندازه كافی پخته و برشته نشده بود. پوست و تارت میوه و سوسیس چروك و سفت شده بود. اگرچه با كمی آزمایش و خطا با تغییر و تنظیم زمان نیرو و دما (و در مورد پیتزا با گرم كردن اجاق قبل از پخت) می‌توان این اشكالات را نیز اصلاح كرد.

نان تست در گریل به طور ناهمگن برشته شده بود و این نشان می‌داد كه اجاق در دماهای بالا و زمان كوتاه نمی‌تواند غذاها را خوب برشته كند .

آیا ضرر كمتری برای سلامتی دارد؟
LG ادعا می‌كند غذای پخته شده در اجاق سولاردم برای سلامتی بهتر است چون غذا را سریع‌تر و در دمای بالاتری می‌پزد كه در این حالت چربی كمتر و كربوهیدرات و پروتئین بیشتری در غذا نسبت به اجاق‌های معمولی باقی می‌ماند. جدای از عمق سرخ شدن گوشت، روش پخت آن كمترین تاثیر را در میزان چربی و كلسترول آن دارد. و در ضمن پختن نمی‌توان میزان پروتئین و كربوهیدارت را افزایش دهد. سبزیجات معمولا با مایكروفر و بخارپز بهتر می‌پزند و مواد مغذی كمتری از دست می‌دهند.

رای نهایی
سولاردم غذا را خوب می‌پزد و استفاده از آن بسیار آسان است و مثل همه اجاق‌های فردار مركب از مایكروفر و گریل‌های معمولی یك اجاق همه كاره اما كوچك است و شما مانند اجاق فردار قابلیت پخت همزمان در طبقات مختلف آن را ندارید. ممكن است بعضی افراد آن را برای خود كافی بدانند اما برای پخت غذاهای خانوادگی به اندازه كافی بزرگ نیست و البته به جز لامپ‌ هالوژنی كه به سرعت سرخ شدن غذا در آن كمك می‌كند، هیچ مزیت دیگری نسبت به مایكروفرهای تركیبی ندارد. البته بعضی مزیت‌های مایكروفرهای تركیبی مانند گیرنده و حافظه پخت و گرم كردن را هم ندارد. گذشته از نیاز به تعویض و سرویس لامپ هالوژن و هزینه آن، قیمت خود سولاردم نسبت به مایكروفرهای معمولی بسیار گران است.

از سایت تبیان

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn