0r46555

میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) چیست؟

با این دستگاه و روش انجام آن توسط متخصص میتوان پوستی روشن و شفاف و زیبا داشت . در موضوعاتی که در این بخش تهیه شده در مورد تاریخچه آن و دستگاه و چگونگی انجام و کاربرد آن اطلاعاتی داده میشود و میتوانید تشخیص دهید آیا این عمل میتواند به شما کمک نماید تا از پوستی سالم و زیبا برخوردار شوید یا خیر .

ماسک برای روشنایی و لطافت و تغذیه پوست

نگهداری از پوست صورت

ولی فراموش نکنید که اساس و پایه پوست بر تغذیه صحیح و دوری از استرس و رسیدگی مداوم و تامین رطوبت مورد نیاز و ماساژ گاه و بیگاه آن نهفته است .

مطالب بهداشتی در مورد  پوست , مو و ناخن ها

البته این به آن معنا نیست که برای داشتن پوستی جوان و شاداب هزینه زیادی باید کرد. بلکه با دستورات ساده و بهداشتی میتوانید از پوست خود مراقبت نمایید .در ادامه به کاربرد و موارد استفاده لایه برداری میپردازیم  :

رفع جای جوش

فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است.طی جلسات لازم دارای پوست صاف و کشیده میشوید.


جوان سازی پوست

از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد.چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود.فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد . چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمی شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.


لک های پیری

این لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شود  این لک ها با میکرودرم ابریشن قابل درمان می باشد.


لک های حاملگی

مهمترین اثر میکرودرم ابریژن - ابریشن - کمرنگ یا محو کردن لکهای حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود.بررسی های اخیری که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشاندهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان میباشد.این اثر میکرودم در لک هایی که قبلا با درمانهای ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.


درمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغان

جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا" بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد .در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد.


کوچک کردن منافذ پوست

باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها و آقایان می باشد.یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن(ابریژن) است.بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.


تمیز کردن پوست و از بین بردن کومدون های سر سیاه

برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد.کاهش جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد .


درمان ترکهای پوستی

در درمان ترکهای پوست درزمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیر می توان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درما ن پاسخ نمی دهد.


چروک گردن

در درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز از روش میکرودرم ابریشن می توان سود جست .


درمان و برطرف کردن تاتو یا خالکوبی
خالکوبی های سطحی پوست را نیز می توان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزرهای خاص جهت درمان استفاده نمود.

لایه برداری با دو روش پیلینگ و ميکرودرم ابريشن
فریده وثوقی شهواری : پزشک متخصص داخلی پوست و مو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn