2133

یکی از دغدغه های همه مادران تغذیه کودک است . مادران نگران در حالیکه به جای کیفیت تغذیه به کمیت آن بیشتر میاندیشند , کمتر به یافتن راهکارهای رفع بی اشتهایی و غذا نخوردن کودکان توجه دارند .

243

برای رفع بی اشتهایی و تشویق کودکان به غذاخوردن راه هایی سودمند وجود دارند که باید با حوصله هر کدام از این روش ها را امتحان کرد و روی او پیاده کرد .برای اکثر مادران پیش آمده که با کودک خود بر سر غذا نخوردن او دچار مشکل شده باشند . گاهی نگرانی از سوء تغذیه کودکان باعث میشود که مادر خود به آن دامن بزند و موجبات سوء تغذیه را فراهم کند .

1323

توجه داشته باشید اگر در وهله اول کودک باید گرسنه باشد تا بتواند وعده غذایی خود را میل کند . مطمئن باشید که کودک سیر و اشباع از خوراکی , طبیعتا میلی به غذا ندارد و از خوردن امتناع میکند . پس با مشورت با پزشک برحسب قد و وزن کودک , میزان و نوع غذای او را تعیین و او را عادت دهید سر ساعت معینی غذا بخورد .

324

ترتیب ساعات منظم برای غذاخوردن کودک بسیار مهم است و باید برنامه ای ترتیب دهید و تلاش کنید دو ساعت قبل از آن کودک خوراکی حجیم و سیر کننده ای دریافت نکند و نیز عادت نکند که هر موقع توجهش جلب شد خوراکی بخورد .میان وعده ها باید کم حجم و از بین میوه جات و غلات و لبنیات باشد که در عین کم حجم بودن مفید هم باشند .

76567

ضمن مفید بودن میان وعده ها , از انواعی انتخاب شوند که کودک دوست شان دارد و به کمک خود او تهیه شود .

1533

اینکار نباید برایش زجر بلکه باید بازی و تفریح جذابی محسوب شود که با نزدیک شد به زمان خوردن و تهیه میان وعده تهییج شود .

wwe

هنگام غذادادن به کودک دقت کنید تا هر عاملی که توجه او را به خود معطوف میکند را از جلوی دید اون پنهان و دور کنید تا کودک به بازیگوشی نپردازد و بهانه از برای امتناع از خوردن نداشته باشد .

از شیما وجدانی : مجموعه کودک سفره خونه

تربیت بدون فریاد

مراقب باشید : شکستنی است !

تربیت مرحله به مرحله کودک

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn