2432424

خیلی وقت ها خانم هایی که تازه زایمان کرده اند با پیشنهادهای زیادی از طرف دوستان و اطرافیان خود برای افزایش میزان شیرشان مواجه می شوند و نمی دانند که کدام یک از این توصیه ها درست و کدام یک نادرست هستند! شاید بتوان در بین گیاهان مختلف، ۲ گیاه را برای افزایش میزان شیر مادران از همه بهتر دانست...

34344
اولین گیاه، گیاه رازیانه است ( خواص رازیانه و عرق رازیانه   و دمنوش رازیانه یا بادیان  ) و بعد از آن هم زیره سبز و زیره سیاه . ( خواص ادویه ها : زیره سیاه  و زیره ی سبز و خواص آن ) مصرف این گیاهان روی غددی که شیر ترشح می کنند، اثر می گذارد و با تحریک آنها باعث افزایش میزان ترشح شیر در این غدد می شود. به علاوه، خوردن این گیاهان باعث کاهش نفخ در مادران و نوزادانشان می شود که این مساله برای مادران شیرده و فرزندان آنها، اهمیت زیادی دارد.

876555656

برخی افراد ادعا می کنند، خوردن زیره و رازیانه یا گیاهان دیگری مانند شنبلیله می تواند باعث بدبو شدن یا بدمزه شدن شیر مادران بشود. این باور درست نیست. تاکنون نتایج هیچ یک از تحقیقات علمی ثابت نکرده اند که مصرف گیاهان نامبرده می تواند باعث بدطعم شدن شیر مادران بشود. مادران می توانند مطمئن باشند که مزه شیر آنها تغییری نمی کند اما اگر احساس می کنند گاهی، کودک علاقه ای به شیر آنها نشان نمی دهد، بهتر است موضوع را با یک متخصص در میان بگذارند.

دکتر محمدحسین صالحی سورمقی استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران

از سایت سلامت

* توجه کنید که طبع زیره و رازیانه گرم است برخی تحمل خوردن گرمی زیاد را ندارند , پس با خوردن میوه ها و غذاهای خنک آن را خنثی کنند .

اطلاعاتی در مورد رازیانه یا بادیان در سفره خونه

اطلاعاتی در مورد زیره سبز و سیاه در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn