1khale1

سفرنامه ترکیه - آلانیا 5 (تور مجازی قلعه شهر ,اقامت ترکیه ,خرید ملک)

یکی از ویژگیهای شهر آلانیا ؛ قطب توریستی کشور ترکیه ؛ این است که منظره دریای آبی و جنگل و کوهستان سبز را در یک جا میتوان دید .ساحل این بخش در سمت شرق ساحل کیقباد نام دارد . قلعه و برج و باروها و دیوار آن در زمان سلطان علاءالدین کیقباد پادشاه سلجوقی ساخته و در سال 1226 تکمیل شد . سلطان کیقباد برای تکمیل و ساخت آن استاد سوریایی Ebu Ali Reha را از حلب برای ساخت و تکمیل آن به آلانیا فراخواند . این برج هشت ضلعی از شهر و بندر و اسکله و بخش استراتژیک شهر که محل ساخت و پهلو گرفتن کشتی ها بود , مراقبت میکرد . قلعه به دلیل استفاده از آجرهای سرخ رنگ یهمین نام خوانده شد . در سال 1979موزه اقوام و ملل در این قلعه ایجاد و مورد بهره برداری قرار گرفت .

تورآلانیا و پرواز مستقیم برای فرودگاه قاضی پاشا ( آلانیا ) با پرواز هواپیمایی بوئینگ کرندون ترکیه  نوروز و  تابستان 93

1khale0

قسمتی از شهر بر روی تپه های مشرف به دریا قرار گرفته است . Kızıl Kule : Alanya  یا برج سرخ آلانیا  این برج آجری هشت ضلعی حدود 33 متر ارتفاع و 12 و نیم متر عرض دارد و نمونه از سازه ها و معمااری قرون وسطایی بشمار میرود .ساختمان داخلی و خارجی آجری آن را مشاهده میکند .

1khale6

از این تپه و قلعه به تمامی شهر مسلط بودند . این قلعه آجری سمبل شهر آلانیاست و بر روی پرچم های شهر آلانیا این سمبل نقش بسته است . 

1khale5

در طی دوران جنگ جهانی اول این شهر به ایتالیا ملحق شد و مانند شهرهای بسیار دیگری صدمه دید . دیوارهای قلعه را از داخل آبادی بالای تپه مشاهده میکنید .

1khale3

در داخل این بخش قدیمی که توسط دیوارها محصور شده مسجد سلیمانیه و کاروانسرا وجود دارد که در زمان سلطان سلیمان بزرگ ساخته شد .اینجا در عکس شما بخش شرقی دماغه را میبینید .

kleopatra-beach

بخش قدیمی شهر مانند شبه جزیره ای در ساحل دریا قرار دارد و همانند یک دماغه دیده میشود. در تصویر بالا این دماغه از بخش دیگر آن و سمت غربی که به نام ساحل کلوپاترا مشهور است , دیده میشود .

1khale40

در تصویر فوق میتوانید دیوارها و باروهای آن را روی تپه ها مشاهده کنید . این باروها محل استقرار ساخلوها و مراقبان قلعه بوده و احتمالا بارها از بالای آن به سوی کشتی های مهاجمین نشانه رفته اند ! برای دیدن نقشه کامل این قسمت به پست اول : سفرنامه ترکیه - آلانیا 1 ( موقعیت جغرافیایی و جاذبه ها ) توجه کنید .

1khale2

از یک طرف شهر به کوهستان سرسبز توروس Toros و از طرفی دیگر به دریای آبی مدیترانه Akdeniz , meditrainian sea ختم میشود .

1khale000

در بالای این تپه فروشگاه های سنتی و ساده صنایع دستی و قهوه خانه های سنتی و رستوران های ترکی و ...فراوان است .

1khale00

جاده ای پر پیچ و خمی از میان آبادی و محله قدیمی بر روی تپه میگذرد که در برخی جاها , سنگفرش کف کوچه های هنوز باقیمانده و گاهی نیز باید از میان طاق های سنگی عبور کنید .

1khale0000

در این بخش قدیمی همه فضا و اشیاء موجود شما را به دنیای مجازی عثمانی میبرد !

1khale00000

که در عین سادگی و ابتدایی بودن بسیار زیبا و خاطره انگیز خواهد بود .

1khale8

بخش مرکزی و قدیمی شهر و اسکله و بار انداز شهر در تصویر بالا از روی تپه و دماغه از سمت غربی آن دیده میشود و کشتی ها و قایق های تفریحی و ماهیگیری را نیز میتوان دید که در اسکله پهلو گرفته اند . در پست سفرنامه ترکیه - آلانیا 4 (حومه , اسکله و هتل ) میتوانید در مورد کشتی ها اسکله اطلاعات کسب کنید .

 

دفتر مشاور امور مسکن و خرید ویلا و آپارتمان در آلانیا - ترکیه

( دیدن تمامی عکسهای واحد های فروشی ویلا و آپارتمان در آلانیا و قاضی پاشا )

سفرنامه های سفره خونه 

سفرنامه ترکیه - آنتالیا 3 (تفریحات و غذاها )

سفرنامه ترکیه - استانبول 11 (کاخ ابراهیم پاشا پارگایی وزیر عثمانی)

سفرنامه دبی 4

شفشاوون شهر لاجوردی 2 Chefchaouen ( مراکش )

سفرنامه روسیه , سنت ( پترزبورگ ) پطرزبورگ 4

سفرنامه دیسنی لند - پاریس ( فرانسه ) 2

سفرنامه ترکیه - استانبول 1 ( تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 2 ( بخش بیرونی نوپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 3 ( بخش اندرونی - اداری توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 4 ( بخش اندرونی - خصوصی توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

برای دیدن پروژه های موجود در شهر قاضی پاشا و آلانیا روی لینک شبکه اجتماعی ما در اینجا و

" مشاوره ساخت و فروش املاک آلانیا و قاضی پاشا Alanya / Gazipaşa " کلیک کنید و متراژ و موقعیت و نمای ساختمان و فضای داخلی و خارجی ساختمان ها و مجموعه ها را مشاهده کنید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn