212ws

در بدو ورود به دبی از پنجره هواپیما میتونین این جزایر بالا رو ببینین .
مجمع الجزایر کوچکی که نقشه قاره ها و خشکی های دنیاست و نیز سه جزیزه نخل شکل که یکی در دیره و دیگری در جمیرا و سومی در جبل علی ( بندریا گمرک آزاد دبی ) قرار گرفته و استفاده نفریحی و تجاری و مسکونی ازشون میشه .
ws22
جزیره نخل جمیرا:

جزیرهٔ جمیرا ( جمیرا نام ده کوچکی بوده ) یکی از پروژههای سه گانهٔ ساخت سه جزیره به نامهای جمیرا، دیرا و جبل علی میباشد. این جزیره در آبهای خلیج فارس قرار دارد و دربارهٔ آن اینگونه گفته شده که از ماه قابل رویت است. این جزیرهٔ انسان ساخت به شکل نخل است و دارای ۱۷ شاخهٔ عظیم که توسط یک حصار ۱۲ کیلومتری حفاظت شده میباشد. زمانی که این منطقه تفریحی کامل شود، دارای ۲۰۰۰ ویلا، ۴۰ هتل لوکس، مراکز خرید، سینما و امکانات دیگر خواهد بود. برای به سطح آب رساندن این سازه، بسیار بیشتر از ۵۰ میلیون متر مکعب خاک مورد نیاز است. ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۱ آغاز شده و انتظار میرود که در سال ۲۰۰۸ به پایان برسد. این جزیره در زمان اتمام پذیرای ۵۰۰۰۰۰ هزار نفر خواهد بود. مساحت این جزیره ۵ در ۵ کیلومتر است. جمیرا بزرگترین جزیرهٔ انسان ساخت است و حدودا ۴۰ هزار کارگر درگیر ساخت آن بودهاند. در جزیره یک مونوریل با ظرفیت حمل ۲ تا ۳ هزار مسافر در روز به خارج و داخل جزیره ساخته خواهد شد.
1w122
جزیره نخل دیرا:
این جزیره ساخت آن از سال ۲۰۰۴ آغار شده و تا ۲۰۱۵ ادامه دارد. این جزیره نخل مانند دارای ۴۱ شاخه میباشد و مساحتی بیش از پاریس را در بر میگیرد و به بیش از یک بیلیون متر مکعب شن و سنگ نیاز دارد. این جزیره مساحتی به طول ۱۴ و عرض ۸٫۵ کیلومتر را دربرمی گیرد. و ۸۰ کیلومتر مربع مساحت کل آن است. این جزیره در برگیرندهٔ تفرجگاهها، مناطق مسکونی، مراکز خرید، امکانات ورزشی و کلوبها میباشد. مناطق مسکونی بر روی شاخه ها قرار دارد.
jevdffw2
جزیره نخل جبل علی : ساخت این جزیره در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و انتظار میرود در سال ۲۰۰۸ به پایان برسد. این جزیره ۵۰٪ از جمیرا بزرگتر است و شامل ۶ مرکز تفریحی ، یک پارک آبی، دهکده دریا و موج شکنها میباشد. این سه جزیره خط ساحلی دبی را ۱۲۰ کیلومتر افزایش میدهد.
این جزایر سه گانهٔ نخل هشتمین عجایب جهان نامیده شده اند:
http://shortcut-dubai.blogfa.com/post-283.aspx
بالاخره از اونهمه نعمت خدادادی شن و سنگ که در بیایانهای شبه جزیره عربستان رها شده علیرغم بهم خوردن معادلات زیست محیطی ... باید استفاده معقولی بعمل آید تا این چنین صرف پروژه های تجاری و مسکونی و سپس به دلار برسد !!
1a21e
بر روی شاخه های نخل مناطق مسکونی رو میشه دید . هتل 5 ستاره بزرگی رو بر روی نخل جمیرا ساخته اند که یکی از ویژگیهاش داشتن آکواریم بزرگ هستش .سبک معماری اون مدرن و بسیار زیباست .
atgrt
هتل زیبای آتلانتیس و سبک معماری منحصر بفرد و ساحل اختصاصی اون . میگن " آتلانتیس " نام همون قاره گمشده است که اکنون با کمک دلارهای نفتی سر از دبی در آورده !!

 

q112w1

لابی زیبای هتل و آکواریم آن

1ase2w
اتاقهای هتل با پانورامای آکواریم و قسمتی از آکواریم در اتاق های هتل

1a2w
بازار طلای دبی یکی از جاهای دیدنی در مرکز دیره است .
10245
بازار ادویه رو از دست ندین که همه نوع ادویه توش پیدا میشه خصوصا ادویه جات هندی - بوش از چندین متری مدهوش کننده است .
aa111
اینهم کاخ شیخ دبی که درون شهردر کنار یک بزرگراه قرار داره و
a2e22
و طاووس هایی که ازادانه در فضای سبز اون به گشت و گذار میپردازن .این طاووس های زیبا و مغرور گاهی در بیرون فضای سبز مشرف به خیابانهای اطراف هم دیده میشن .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn