zlukvo

سفرنامه ترکیه - آنتالیا 1 ( موقعیت جغرافیایی و جاذبه ها )

سفرنامه ترکیه - آنتالیا 2 ( جاذبه ها و تفریحات )

Karaalioglu Park پارک عمومی زیبایی در مرکز شهر آنتالیاست که در جوار و در بخش جنوبی محله قدیمی قرار دارد .

Hidirlik_Tower

این برج Hidirlik Tower  نام دارد و بین محله قدیمی شهر و پارک بزرگ آنتالیا قرار دارد و به قلعه ایدیرلیک Hıdırlık Kulesi شهرت یافته و یکی دیگر از سمبل های شهر بشمار میرود .به نظر میاید که در دوره   Hellenistic بر روی پایه چهارگوش بنا شده و سپس در قرن دوم قسمتی دیگر به صورت بنایی مدور به آن اضافه شده . هم بعنوان فانوس دریایی و هم دژ و سنگر شهر از آن استفاده میشده و هم اکنون اطراف آن کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارند .

antalyaaquarium
آکواریم بزرگ آنتالیا بخش دیگری از دیدنی های مدرن است که مشتاقان را به سوی خود جلب میکند.این آکواریم یکی از بزرگترین ها در نوع خود در دنیاست . درازای تونل بزرگ آن  131 متر و عرض آن 3 متر میباشد .

1Antalya

بخش مدرن شهر هم جذابیت های خود را دارد .در شهر آنتالیا برج سازی هنوز رونق ندارد ولی خیابانها , بلوار های سر سبز و تمیزی هستند  .

1_807634

مراکز خرید مدرن در شهر آنتالیا  :

Migros Shopping Center ( البته میگروس همان فروشگاه های ملیت سوییسی هستند که در ترکیه انواع مختلف دارند که از کمترین آنها که فقط سوپرمارکت هستند شروع میشود و به کاملترین آنها ختم میشود که علاوه بر پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی حتی لوازم منزل هم عرضه میکنند )  و نیز مرکز خرید  SheMall Shopping Mall  ,  مرکز خرید  Deepo Outlet Centre که در آنها اکثر شعبات فروشگاه های خارجی و همچنین داخلی ترک مانند cotton , LC Wakiki , Mavi و غیره را میتوان یافت .

kremlin

اکثر هتل های لوکس و 5 ستاره و مجتمع های اقامتی توریستی یا همان resort ها و یا رستوران ها در بخش های بیرونی شهر در کنار ساحل قرار دارند .

kremlin2

2 هتل بزرگ از یک اقامتگاه توریسی بزرگ نزد ایرانی ها بسیار مشهور است : هتل توپکاپی پالاس که نمونه ای مدرن از معماری کاخ توپکاپی در استانبول با همان برج عدالت و همچنین هتل کرملین پالاس با گنبد های زیبا نمونه ای از معماری کاخ کرملین در مسکو میباشد و رویهم  ریزورت یا مجتمع اقامتی توریسی  :

 World of Wnoder Resort : WOW را تشکیل داده اند  .

Porto_Bello

این هتل های 5 ستاره  اکثر پارک آبی اختصاصی دارند و امکانات آنها به صورت سرویس 24 ساعته با صبحانه و ناهار و شام و انواع و اقسام اغذیه و اشربه یا همان  Ultra all  inclusive    هستند که به یو آل مشهورند : U all

hotels

از میان هتل های 5 ستاره و مشهور و دیدنی دیگر , هتل تایتانیک و هتل کوئین الیزابت هستند که به شکل کشتی ساخته شده اند و امکانات زیاد و سرویس های اختصاصی درخور توجهی دارند . این هتل ها از فرودگاه تا هتل و بالعکس دارای سرویس حمل و نقل هستند . برای گشت ها و تورهای تفریحی در هتل باید با مسئول و لیدر تور هماهنگ کنید .

DSC047

تمامی سعی بر این است که فرهنگ غذایی ترک عینا به توریستان منتقل شود و در نتیجه از این مناظر در هتل ها بوفور یافت میشود . این زن محلی در گوشه ای از رستوران یک هتل 5 ستاره در حال پختن گزلمه به روش کاملا سنتی روی تنور سنتی است که مورد توجه توریستان غربی خصوصا جوانترها , قرار میگیرد .(  نان میان پر گزلمه  )

12DSC0232323

* - اگر تور شما قول تورهای رایگان در مقصد را داده , باید در قرار داد و حتما در واچر هتل که به مسافر داده خواهد شد , قید شود . وگرنه در مقصد عمرا بتوانید به لیدر های تور ثابت کنید که هزینه تور را با گشت پرداخت کرده اید ! پس روزه شک دار نگیرید و در قبال هر قولی که داده شده سند و مدرک ( قید شده در واچر هتل ) بگیرید ! تا در مقصد دچار مشکل نشوید . زیرا قرارداد شما با تور در مبدا ,  برای لیدرها در مقصد مورد قبول نیست . ولی با واچر هتل و آنچه که در آن قید میشود , نمیتوانند منکر  قول و مفاد قرارداد شوند !

1453453

یکی از جاذبه های ترکیه , غذاهای محلی آنهاست که به فرهنگ غذایی کشور ما بسیار نزدیک است و مورد پسند ایرانیان واقع میشود .

145345300

دسرها و شیرینی های ترکیه نیز از چایگاه خوبی در میان مردم خصوصا ایرانیان برخوردار است . از باقلوا و فرنی گرفته تا باسلوق ( یا لخوم  Lokhum ) و سجوق و ....

DSC02029r

در میان غذاهای متعجب کننده ترک , این مورد برای ما تازگی داشت . کله کبابی !!  کله های گوسفند روی سیخ بزرگ و بلندی به روش صنعتی روی منقل بزرگی  به صورت ردیفی در حال کباب شدن بودند . ولی راستش مزه کله پاچه خودمان را نداشت !  کله پاچه بدون آبگوشت ...؟  ... هرگز !!! ..... عمرا و اصلا ... !!!

 

1 نان پیده با مربای به و بادام زمینی ترکیه
2 تولومبه : بامیه سنتی ترکیه tulumbe
3 پلو پرده ( ترکیه )
4 مانتی یوفکا ( ترکیه )
5 بورک پنیری با یوفکای سه گوش (ترکیه)
6 رول گوشت با خمیر یوفکا (ترکیه)
7 بورک کالباس ( ترکیه )
8 بورک یا دست پیچ مرغ ( ترکیه )
9 سوپ عدس سرخ با نعنا ( ترکیه )
10 سوپ هویج و گوجه فرنگی و لپه ( ترکیه )
11 سوپ عروسی : توی شورباسی ( ترکیه )
12 کیشکه سرد ( ترکیه )
13 کیسیر یا کسیر سالاد ( ترکیه )
14 کومپیر سیب زمینی کبابی (ترکیه)
15 مانتی غذای اصیل ترکیه
16 بورک گوشت ( ترکیه )
17 کوفته ایزگارا ( ترکیه )
18 آدانا کباب (ترکیه)
19 کوفته عدس قرمز (ترکیه)
20 کازان کبابی ( ترکیه )
21 نان میان پر گزلمه ( ترکیه )
22 کوفته گلابی ( ترکیه )
23 موجور ( ترکیه )
24 کوفته ازمیر ( ترکیه )
25 لحم معجون ( ترکیه )
26 موجور ( از غذاهای ترکیه )

 

نان پیده با مربای به و بادام زمینی ترکیه

غذاهای مشابه اقوام و ملل 3

تولومبه : بامیه سنتی ترکیه tulumbe

دسر دیگچه مجلسی ترکیه Kazandibi

 

سفرنامه های سفره خونه 

سفرنامه ترکیه - استانبول 1 ( تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 2 ( بخش بیرونی نوپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 3 ( بخش اندرونی - اداری توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 4 ( بخش اندرونی - خصوصی توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 5 (بخش اول حرمسرای توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 6 (بخش دوم حرمسرای توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 10 ( تفریح )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn